Hogyan tudok megosztani 1 internetet 2lakásban ?
Adott ugye két lakás ,de csak az egyikben van internet, próbálkoztam ilyen wi-fi jel erősítővel, de nem az igazi,mert a két lakás közt van úgy kb. 30-35 méter ( bérlakás ) ,a kérdés hogyan lehet erősebb jelet kapni a másodikban?
Láttam hogy valahogy össze lehet kapcsolni 2 routert ,de nem vagyok jártas ebben sajnos,mert ugye ha kábelesen ( LAN) volna összekapcsolva a két lakás ,akkor gondolom erősebb volna a másodikban is az internet.
Hivatalosan tudtommal nem lehet. Az internet előfizetésed neked arra az ingatlanodra vonatkozik, amire a szerződést megkötötted, nem oszthatod meg másik ingatlannal.
Nem hivatalosan SXT. Nemhivatalosan léteznek irányított antennával ellátott vezetéknélküli hálózati eszközök, amik pont ilyenfajta hálózatkiterjesztésre valók, akár több kilométeres távolságra is.
#1: "De nem feltétlenül legális a dolog."
Legálisnak legális - szóval nem bűncselekmény, törvény nem tiltja, nem visz el a rendőrség, legalábbis addig, amíg nem kezd el szolgáltatni (értsd: sutyiban, bejelentés nélkül, pénzért, több ember számára) róla - maximum a 2003. évi C. törvény értelmében a szolgáltató felbonthatja vele a szerződést:
"137. § (1) Az előfizetői szolgáltatás igénybevételének korlátozására, így különösen az előfizető által indított vagy az előfizetőnél végződtetett (az előfizető hozzáférési pontjára irányuló) forgalom korlátozására, az előfizetői szolgáltatás minőségi vagy más jellemzőinek csökkentésére a szolgáltató az előfizető értesítésével a következő esetekben jogosult:
...
b) a szolgáltatást igénybe vevő előfizető az előfizetői szolgáltatást a szolgáltató hozzájárulása nélkül harmadik személy részére továbbértékesíti, vagy azt hálózati szolgáltatás céljára használja;"
#2: Ebben az esetben érdemes még a 2. router LAN oldali IP-címét az első router LAN oldali IP-címtartományán belülire tenni úgy, hogy az ne ütközzön se az 1. router LAN oldali IP-címével, se az 1. router DHCP-szervere által osztott IP-címekkel.
Tehát például: ha az első router LAN-oldali IP-címe 192.168.1.1, DHCP-szerverének tartománya 192.168.1.64-192.168.1.254, akkor a második router LAN oldali IP-címének érdemes beállítani 192.168.1.2-t. Így egy hálózatból menedzselhető mind a kettő, de nem fognak ütközni egymással.
Ja, és a vezetéknélküli interfészeiket javasolt más-más frekvenciára rakni, hogy ne zavarják egymást.
Bővebben erről a TP-Link beállítási segédletében:
#3: Jó dolog az irányított antennával egybeépített kültéri, távtáplálható elérési pont - mint például a Mikrotik SXT - is, de beltérben a sok tereptárgy a rádióhullámokat elnyelő, tükröző, és szétszóró hatása miatt - nem szólva más adók interferenciájáról - csak nyűglődés lesz belőle.
#5
Két társasházi lakást ír a kérdező. A Cat5e még a háromszorosát is kibírja és lehet, hogy közel van, de hol kábelezzék ki, a homlokzaton vagy a lépcsőházban?
#6
Sok helyen egyszerűen lelógatják a kábelt egyik erkélyről a másikra. Persze úgy hogy a közbülső szomszédok ne lássák v ne zavarja őket. Vagy fel a tetőre, arrébb meg le a tetőről. Persze ilyen lógatott megoldásoknál azért figyelni kell rá hogy öntartó kivitelű kábel legyen ha 5 szintnél többet kell áthidalni.
Persze mindez csak egy épületen belül. Ha az utca túloldalára kéne akkor azért nehezebb.. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!