Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A céges gmail fiókom elözménye...

A céges gmail fiókom elözményeit a főnököm látja?

Figyelt kérdés
Kaptam céges email címet, és van, hogy. A telefonon a sajátomban vagyok bejelentkezve hanem még a cégesben, amikor munkán kívül használom. Ilyenkor a főnökön, vagy a cégen belül látják a kereséseimet, üzeneteimet stb? Ha a sajátomban vagyok belépve, de a szinkronizálás be van kapcsolva a cégesen, akkor lárnak a sajátomból valamit is?

2021. máj. 15. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a cégesben be vannak kapcsolva az előzmények, akkor abban a böngésző munkamenetben amiben a cégesbe vagy lépve, az előzmények is tárolva vannak. Ebben benne van az összes Google termék is (kereső, youtube, stb.).


Próbáld szétválasztani a tevékenységeidet, például a cégest csak privát/inkognitó módban. Nem az előzmények miatt (azt a Google úgyis mentheti), hanem hogy ne keveredjen a privát és munkahelyi munkamenet.


Ha Chrome-ot használsz ahol szinkronizálni lehet a böngésző és bejelentkezett fiók tartalmát, ott pedig már kritikus hogy ez ne történjen meg - bár szerintem automatikusan nem csinál ilyet, hanem rákérdez.


Adatvédelmi szempontból még témába vág, hogy milyen szinten foglalkozik ezzel a cég. Az "alapállapot" általában az, hogy céges eszköz magáncélra nem használható, a saját eszköz pedig céges használatra nem, nehogy bármelyikből incidens legyen. Erre ráépül még egy szabályozás és eljárás, ahol a tevékenységeidet ellenőrizhetik ilyen/olyan feltételek szerint. Viszont ez a téma akkor valószínűleg nálad nem játszik, ha bármiféle tájékoztatás, nyilatkozat vagy munkaszerződés ezekre a dolgokra nem tért ki.

2021. máj. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hasznalj startpage keresot. Googletol veszi a keresesi eredmenyeket, de nem gyujt adatokat. (tisztaban vagyok a tulajdonosvaltasrol, a privacy policy viszont nem valtozott)

Esetleg DuckDuckGo.


Vagy csak siman jelentkezz ki, nem nagy cucc.

2021. máj. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!