Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha egy bizonyos kliens be van...

Nandras84 kérdése:

Ha egy bizonyos kliens be van kapcsolva, rövid időn belül összeomlik a hálózat. De miért?

Figyelt kérdés
Digi net volt eddig Cisco RV345 roterral, a hálózaton van kb 30 lan kliens folyamatosan, 4 switch, 4 ip kamera, 1 wifi ap (+jópár wifi kliens). Tökéletesen működött. T-home lett bekötve, kaptuk a Sagemcom Fast 5655v2 optikai routert (asszem ez a tipusa).. RV345 most lecserélve erre...(Sagemcom lett a DHCP kiszolgáló) van egy kliens a hálózaton, ha az be van kapcsolva (pont a kamera rögzítése miatt) akkor egy-két napon belül mindig összeomlik a hálózat, router lefagy. Esetleg valakinek valami ötlet?

2021. jan. 17. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Addig is a Digi router osztotta az IP-ket? Nincs hurok a hálózatban? Semmi nem változott, csak a szolgáltatói vegberendezés?

Esetleg adj fix IP címet a rosszalkodó kliensnek.

2021. jan. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerény tapasztalataim (évek alatt összegyűlt elég) szerint a nagy T végberendezései (is), mint pl a Sagemcom eszköz(ök) is elég hulladék eszközök, vagy maga a szolgáltató nyúl bele annyira, hogy hulladékká váljon.


Megoldás lehet (többféle HGW esetén nálam bevált), ha a kliensek fix IP -t kapnak. Ha lehet, akkor a kliensben definiáld azt, a DHCP szerver által ki nem osztható egyik szabad IP -re, de egyazon alhálón. Ha a kliensben nem definiálható, akkor a HGW -ben tedd ezt ugyanígy (DHCP által ki nem osztható, de azonos alhálózati IP címmel). Ezen felül egyes HGW -k esetén az IP címek bérleti idejével is játszani kell (sajnos) a megfelelő működéshez.


Ha van saját, működő routered és azt tudod úgy konfigurálni, hogy az osszon IP címeket a HGW helyett, akkor az lenne a legjobb megoldás. Esetleg a saját routerrel összerakhatsz egy Multi-NAT hálózatot is, amely esetén a routerben a WAN IP címet fixálni kell (a HGW -vel azonos tartományú címet adni neki, amit a HGW DHCP szervere nem oszthat ki) és minden további eszközt a saját routerre kötsz. Ilyen esetben szükség esetén DMZ -be rakható a router a HGW konfigurációs felületén, hogyha szeretnéd kívülről is elérni azt, vagy a rajta 'lógó' eszközöket...

2021. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, emésztgetem a leírtakat!


Amit most megpróbálok:

1. kérdéses kliensnek fix ip-t adok, dhcp-n kívül.


2. ha ez nem jönne be, akkor szeretném ha a cisco router osztaná az ipket, és a HGWbe akkor kikapcsolom a dhcp-t, Cisconak 192.168.1.2 adok mondjuk... A wan porton keresztül kötöm össze a Cisco routert a Sagemcommal ugye? (valahol azt olvastam a LAN csatik között kell, de ezt nem nagyon hiszem) Ciscoba a WAN-nál Direct Connention (vagy hasonlo) beállít... csak itt az a kérdés, hogy kivülről hogyan tudom elérni a klienset (pont a kamera rendszer miatt van távoli asztal, meg szerintem még valami port forward + DynDNS a kliensen, ezt nem néztem pontosan meg) Ha a telekomos cuccnál DMZt állitok be ott a másik router ip cimét kell beállitani? (192.168.1.2)? Vagy van valahol olyasmi hogy összes port továbbitása a megadott ipcimre?


Érdekes amugy hogy úgy szokott összeomlani a hálozat, hogy a switcheken meg a routeren egyszerre kezd villogni az összes led, mintha adatforgalom lenne mindgyik porton. Olyan eszköznél is ami nem forgalmaz (alvó nyomtató pl) és bárhol forgalom van mindegyik egyszerre kezd villogni.. kis idő után lelassul a net, majd a helyi hálózat is összeomlik. Router restart és megint megy egy napig kb (ha jól működik csak azok a ledek villognak ahol ténylegesen van forgalom) bár lehet nem függ össze de nekem gyanus...


bocsánat ha hosszu voltam, köszönöm a válaszokat mégegyszer

2021. jan. 18. 18:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez pont úgy hangzik, mint egy szórási vihar (broadcast storm).
2021. jan. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És ez vajon mitől lehet? Csak akkor omlik össze ha ez az egy kliens hálózaton van (nincs beállítva semmi extra rajta, sima win7van egy két programmal) minden alap értelmezett vagy automatikuson a hálózati beállításoknál
2021. jan. 18. 20:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a HGW -vel, router nélkül tudsz működő hálózatot csinálni (fix IP címekkel), akkor a router szükségtelen, így a DMZ vagy a port forward is szükségtelen (kivéve persze a kamera rendszer és hasonló dolgok miatt szükségeseket).


Ha csak a HGW -vel ez nem működik, akkor van 2 opciód:


1) Multi-NAT hálózat kiépítése:

A HGW -ben marad(hat) bekapcsolva a DHCP (de ha a router -ben fix WAN oldali IP cím van beállítva, akkor akár ki is kapcsolható a HGW DHCP szervere, de akkor a HGW -re kötött egyéb eszközök esetleg nem fognak működni, pl az IPTV set-top-box -ok). Itt a kábelezés így néz ki: HGW LAN port -> router WAN port. A router WAN IP címét fixálod a router konfigurációs felületén, úgy hogy egy alhálón (tartományban) legyen a HGW -vel, de olyan IP -t kapjon, amit a HGW DHCP szervere nem oszthat ki. Példa: a HGW IP címe: 192.168.0.1 a HGW DHCP szervere által kiosztható IP címek: 192.168.0.10-192.168.0.254 Ilyen esetben a router WAN oldali IP címe lehet például 192.168.0.2 (vagy ettől magasabb, amit még a HGW nem oszthat ki, vagyis a fenti példa szerint 192.168.0.9 -ig bármi). Ezen felül a HGW -ben a routernek beállított IP cím kerül beállításra a DMZ -hez. Így kívülről elérhető a router a puplikus IP -n keresztül, illetve persze a rá csatlakozó eszközök is, megfelelő port beállítások után (a router -ben).


2) Single-NAT hálózat kiépítése úgy, hogy nem a HGW lesz a DHCP szerver:

A HGW -t és a routert ilyen esetben LAN-LAN kábelezéssel kellesz összekötni, de előtte mindkettőt konfigurálni kell. A HGW (a fenti példa alapján maradjunk annál, hogy 192.168.0.1 -es IP -t kap, azon érhető el, ugyanis ez a leggyakoribb). Így a HGW -ben a 192.168.0.1 -es címen lehet elérni, ahol első körben a modem IP címét a biztonság kedvéért érdemes például 192.168.0.2 -re átállítani (felcserélni a két eszköz IP címét a Multi-NAT -hoz képest), majd ki kell kapcsolni a DHCP szervert a HGW -ben. Ez után a router -t úgy kell konfigurálni, hogy 192.168.0.1 -es IP -t kell adni neki, illetve ez a cím legyen benne beállítva DHCP szervernek is, ami ilyen esetben mindenféleképpen be kell legyen kapcsolva. Így a HGW -re kötött egyéb eszközök (IPTV, vagy bármi) nem fognak működni, mivel így a HGW -ben nem lehet DHCP szervert konfigurálni, így minden eszközt a router -re kell majd kötni. Ezzel a beállítással ugyanúgy elérhető a publikus IP címen át a router és a rá kötött eszközök is (megfelelő port beállítások esetén).


Tehát DynDNS egyik megoldásnál sem kell, illetve a portforward is csak a kamera rendszer (és hasonló megoldások miatt) kell, de mindkét router -t is igénylő megoldás esetén ezeket a router -ben kell majd beállítani (első opciónál a DMZ miatt, másodiknál pedig azért, mert a router a DHCP szerver is).


Megjegyzés:

Ha a HGW jelenleg 192.168.1.1 -es címen érhető el, akkor vagy X.X.1.X -re módosúlnak az általam említett IP cím példák, vagy átállítod a HGW -t X.X.0.X -re, ahogy a példáimban szerepel.


Ha routert is kell használnod, akkor először az első példát javaslom (Multi-NAT hálózat) kipróbálásra, mivel az biztosabb, kisebb a hiba lehetőség.

2021. jan. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!