Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Megtudják így szerezni az...

Megtudják így szerezni az adataimat a csalók? Eléggé félek..

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném,hogy a történetben hibás vagyok mert naívan bedőltem egy szép lánynak, azaz a képeinek. Szóval ha megkapom, hogy milyen hülye vagyok tudom jogos lesz. Az egyik társkeresőn talált rám a csaj, azzal, hogy mennyi közös van bennünk. Orosz származásúnak mondta magát és angolul kezdtünk levelezni. Én 19 éves vagyok ő 23-nak mondta magát de azt mondta, hogy ez a korkülönbség semmi. Úgyhogy egyre többet dumáltunk, átmentünk hangoutra aztán whatssapra. Két hónapig ott volt a fejem felett a rózsaszín köd. Egyszer beszéltünk volna telefonon de azt mondta, hogy nem működik a videochat úgyhogy ezt hagyjuk. Sajnos ez sem volt gyanús. Aztán jött az, hogy milyen jó lenne majd találkozni ha a COVID-nak vége lesz. Én már a gondolatától is elaléltam.

Majd nem jelentkezett 3 napig és aggódtam. Majd megjelent és előadta, hogy ő és az egész családja elkapta a vírust és a kórházi számla nagyon sok kb egymillió forintnyi összeg lesz mert ott ezért fizetni kell. Ha nem fizetik ki leállítják a kezelésüket és mind meghalnak. A dolog ekkor már több mint gyanús lett. Kérte tőlem a pénzt mivel én meséltem arról, hogy már dolgozom amióta végeztem a gimivel. Ő ezzel indokolta azt, hogy én majd megtehetem, hogy perkálom a pénzt a menyasszonyának azaz neki...Én megmondtam, hogy nem egy bankot igazgatok és nincs ennyi pénzem. Ekkor aztán elmondott mindennek és azt mondta, hogy sok mindent megtudhat rólam. Tiltottam mindenhonnan. jelentettem a társkeresőn és úgy láttam már nincs is fenn. Valószínűleg nigériai lehetett valójában, lehet, hogy férfi.

Azt olvastam egy angol oldalon, hogy ezek a csalók tényleg be tudnak jutni a telefonba, számítógépbe és megtudhatják hol vagyunk, az adatainkat meg mindent. A vírusírtók nem találtak semmit de azóta paranoiás vagyok. Ugye tudja a számomat is a whatsapp miatt. Nem tudom,hogy megváltoztassam e.


2021. jan. 3. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi.
2021. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nana, azért ne told túl a paranoiát!

Egy pénzéhes csaló volt - az is lehet, tényleg lány -, de ettől még nincs semmiféle mágikus ereje, amivel megszállja az eszközeidet. ;) Ez azért ennél kicsit összetettebb dolog, és egy sima e-mail vagy messenger elérhetőség kevés ahhoz, hogy bármidbe behatoljon.

2021. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az üresfenyegetésnek meg nem bedőlni. ;) Mert mondani bárki tud bármit.
2021. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fsms ***** válasza:

Csatlakozom az elozoekhez, nem eszik olyan forrón a kását ..

Nem fog semmi történni. Ne aggódj .

2021. jan. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem jutnak azok be sehová. Jól tetted, hogy tiltottad.Nem
2021. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell parázni.

Elmondom ez hogy működik:

Általában indiai vagy afrikai csaló szervezetek "foglalkoztatnak" angol tudással rendelkező embereket.

Ezeknek az "alkalmazottaknak" más dolguk nincsen, csak annyi hogy 24/7 levelezgessenek a kiszemeltekkel.

És itt fontos megemlíteni, hogy akár 20-30 emberrel is folyamatosan beszélgetnek, mivel a nagy számok törvénye alapján minél több a potenciális jelölt, annál nagyobb az esély az átverésre.

Aztán ha valakit sikerül átverni, akkor jutalékot kapnak a pénzből.

Szóval pont leszarják ha téged éppen nem tudtak csőbe húzni. Az üres fenyegetések meg a "munkakörrel" járnak, hisz a megfélemlítés is egyfajta módszer a pénz kikényszerítésére.


Egyébként a youtube-on rengeteg videó van ahol etikus hacker-ek vagy hacker csoportok buktatnak le ilyen call center és a te átverésed hasonló csaló szervezeteket.

Az egészben az a durva, hogy ezeket a tevékenységeket pl. Indiában úgy végzik mintha egy munkahely lenne.

Műszak kezdetekor bemennek egy irodába, ahol 10-15 ember ül a PC-k előtt és nyugodtan végzik a "munkájukat".

2021. jan. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!