Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Google Translator javascript...

Google Translator javascript javításához keresek hozzáértő segítséget. Megoldható?

Figyelt kérdés

Könyvjelzőben használom, de egy ideje nem működik az alábbi:


javascript:var%20t=((window.getSelection&&window.getSelection())||(document.getSelection&&document.getSelection())||(document.selection&&document.selection.createRange&&document.selection.createRange().text));var%20e=(document.charset||document.characterSet);if(t!=''){location.href=' [link]


Sajnos nem vagyok szakértő, csak használom/használnám. Annyit sikerült megállapítanom, hogy változott a link a lefordított oldalnál a régebben működőhöz képest.


Scripttel kreált link, ami nem működik:

[link]


Google fordítóból kreált, lefordított oldal linkje:

[link]


Talán a linkek különbsége alapján egy szakértő ki tudná javítani működőre a scriptet. (?)



2020. dec. 26. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:

írd le a https://-ek nélkül, hogy ne linkként jelenjenek meg itt pls.

nem js a probléma, hanem a link és annak tartalma.

2020. dec. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, látom hogy belezavart az oldal házirendje.

A script https-ek nélkül:

javascript:var%20t=((window.getSelection&&window.getSelection())||(document.getSelection&&document.getSelection())||(document.selection&&document.selection.createRange&&document.selection.createRange().text));var%20e=(document.charset||document.characterSet);if(t!=''){location.href='translate.google.com/?text='+t+'&hl=hu&langpair=auto|hu&tbb=1&ie='+e;}else{location.href='translate.google.com/translate?u='+encodeURIComponent(location.href)+'&hl=hu&langpair=auto|hu&tbb=1&ie='+e;};


Ebből származó link:

translate.google.com/translate?u=en.wikipedia.org%2Fwiki%2FLanguage&hl=hu&langpair=auto|hu&tbb=1&ie=UTF-8


Ami működne:

translate.google.com/translate?sl=auto&tl=hu&u=en.m.wikipedia.org/wiki/Language

2020. dec. 26. 22:43
 3/6 A kérdező kommentje:

A linkekből azt a következtetést vonom le, hogy alapvetően jó a script, csak a sorrendet kellene benne felcserélni. Próbáltam, de ehhez kellene némi szakértelem, mert nekem nem sikerült működőre fognom.


Már azért is hálás lennék, ha adnátok tippet, hogy ezzel a kéréssel melyik fórumra, weboldalra lenne érdemes mennem (ha itt nincs segítség), ahol témába vágó lenne, és segíteni is tudnának.

2020. dec. 28. 20:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem így működik Chrome alatt: [link]
2020. dec. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4.es! Bár szinte azonos az enyémmel, de ez nálam is működik, Firefox-al.

Hálás köszönetem! :)

2020. dec. 28. 22:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Volt ilyen üzenet, csomó ideig kiírta, talán több, mint egy hónapig is, most már szerintem nem, de feltűnő helyen volt; szerintme most már nincs ott, de most nem néztem meg; tehát a régi fordításokat kiírta, hogy mentsük el, ha még kellenek, mert az oldal már nem tárolja tovább X dátumtól. Tehát, ha beraktál kedvencek közé 1-2 éve egy fordítást; tehát a böngésző könyvjelzői közé; tehát arra vonatkozott, hogy nem őrzi meg tovább, véglegesen , maradandóan a fordításokat, hanem tehát ha már van egy lefordított valamidhez egy Googlefordítós link; akkor mentsed el, ha még kell; mert tehát el fog tűnni; tehát mára már nem menti.
2021. jan. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!