Okostelefonnal 5 megapixeles előlapi kamerával akarok Youtube videó csatornát indítani, lehetséges ez?
technikailag biztos, viszont az a kérdés hogy be tudnál e vele.
Ha értéket tudsz átadni (van mondandója a videódnak), akkor még úgy ahogy elérnél pár száz akár ezer embert a technikai hátrányok ellenére is. De akkor viszont egy microport jó lenne, hogy halljunk is. De gondolom ha már az felatta a leckét hoy eldöntsd h 5 megapixel elég lesz vagy sem, akkor gondolom azt ne várjuk el, hogy a megvágnád a videot vagy bármi. Ha pedig mondjuk valami felkapott trendnek akarsz nekiesni, oda jó minőségű cuccok, és hozzáértés nélkül halott a történet.
AZ a verzió pedig h vlogot csinálsz, meg "mi vana táskámben" (dancsó), azért ne felejtsd el, hoy őket azért nézi bárki is mert elee híresek voltak, eleve követték őket. Minőség élkül csak akkor tudsz eljutni valahova ha valaami olyat dolgot tudsz átadni amit már nem csináltak meg százak. Valami extraordinálisat kell produkálnod akkor.
De persze nem akarom kedved szegni, de az YT főleg az egyik olyan hely, ahol 10 perc alatt szétszedik az embert
Ha a tartalom jó, akkor van értelme. Ha nem jó a tartalom, akkor bármivel felveheted, akkor sem lesz jó.
Első körben csináld meg azzal, ami van, de csak magadnak. Látni fogod, hogy mi hiányzik.
És ennek fényében vásárolhatsz hozzá plusz dolgokat.
Azzal viszont számolj, hogy a befektetett pénzt és energiát nagy eséllyel nem hozza vissza. Szóval csak akkor vágj bele, ha neked jó!
Gyenge kamerával is lehet elfogadható minőséget produkálni, ha a fények jók.
ha nem kezded el csinálni, akkor sosem derül ki, hogy mit tudnál kihozni akár a telefonod kamerájából, akár a saját képességeidből.
a kamera felbontása, képminősége messze nem a legfontosabb dolog. SENKI nem követ egyetlen csatornát sem csak azért, mert jó felbontású videók vannak rajta. a képhez fontos a világítás, kompozíció, az érthetőséghez meg a jó hangminőség, de a szép képek és jó hang is édes kevés önmagában ahhoz, hogy érdekeljen bárkit, amit csinálsz.
ahhoz, hogy jó legyen, amit csinálsz CSINÁLNI kell, nem agyalni rajta. a legtöbben vagy bele se kezdenek, mert mi értelme ennek, vagy felhalmoznak egy rakás drága és nagyon jó minőségű felszerelést és még csak meg sem próbálják csinálni addig, amíg meg nincs mindenből a legjobb minőségű, aztán amikor végre elkezdik csinálni, akkor szembesülnek vele, hogy mennyi nehézséggel jár az eszközökön túl és fel is adják, a sok kacat meg feleslegessé válik.
a videó készítés a történetről, mondanivalóról szól. még akkor is, ha nem szerepelsz, vagy nem beszélsz benne. ha szerepelsz, akkor pláne. ki kell találni, mit is akarsz elmondani, fel kell építeni, hogyan tudod azt hatásosan elmesélni, hogyan tudod érdekessé és mások számára fogyaszthatóvá tenni.
de már a kamera előtt összefüggő értelmes mondatokban folyamatosan beszélni is kihívás a legtöbb ember számára. ezt is gyakorolni kell. sokat. van akinek nem megy elsőre, sőt sokadikra sem. de minél többet csinálod, annál jobban megy - kivéve, ha hamar feladod, mert akkor el sem jutsz a sokadik próbálkozásig. ha pedig bele sem vágsz, akkor sosem derül ki, hogy menne-e vagy sem.
a sikeres embereket leginkább az különbözteti meg a sikertelenektől, hogy minimum egyel többször keltek fel a földről a kudarcaik után, mint ahányszor kudarcot vallottak.
a legtöbb ma már sikeres és ismert képernyőn szereplő ember (legyen az YouTuber, tévés, énekes vagy színész) ügyetlenül és bénán kezdte. pont ugyanúgy, ahogy te is ügyetlenkedve fogod kezdeni, hiszen eddig még nem csináltad. gyakorlatot szerezni csak úgy lehet, ha próbálkozol és csinálod, kísérletezel és a kudarcokból tanulva fejlődsz.
soha ne hasonlítsd a saját kezdeti lépéseidet mások évtizedes munkájának eredményeihez. inspirálódj és tanulj mások munkájából (ha teheted, akkor ne csak a sikereikből, hanem különösen a hibáikból), de ne hagyd, hogy elvegye a kedved, hogy neked kezdéskor nem sikerül olyan jót alkotni, mint nekik sok év, vagy akár évtizedek tapasztalatai után!
az első (pár tucat, vagy akár párszáz) videód biztosan vacak lesz. ugyanúgy, ahogyan mindenki másnak is az volt, amikor kezdte. de ezeket még, ha publikálod, sőt reklámozod sem fogják tömegek megnézni, így ezektől a hibáktól nem érdemes tartanod. csináld, gyakorolj, fejlődj és tanulj a hibáidból. csinálj vacak videókat, szerkeszd meg őket, mutasd meg a barátaidnak, kérd ki a véleményüket, hogyan lehetne javítani rajtuk. hozd ki a legtöbbet a rendelkezésedre álló eszközökből, érd el az eszközeid határait és csak utána kezdj el komolyabb eszközökbe beruházni. akkor is minél kevesebbet és minél okosabban!
aztán a közönség majd eldönti, hogy igényt tart-e arra, amit csinálsz. ha elég sokáig csinálod, talán lesz olyan minőségű, hogy találjon közönséget. de az is lehet, hogy menet közben rájössz, hogy mi mást tudnál sokkal jobban csinálni, ami nem csak téged, hanem a közönséged is jobban érdekli.
viszont, ha bele sem kezdesz, akkor sosem derül ki, hogy most mennyire megy, hova tudnál fejlődni és mit tudsz belőle kihozni.
lehet, hogy nem fogsz nagy sikert befutni. lehet, hogy már a munka elején fel fogod adni, mert rájössz, hogy amit a képernyőn nézni jó másoknál, azt csinálni neked mégsem olyan szórakoztató.
de az is lehet, hogy a kísérletezés közben rájössz, hogy még ha maga a vlogolás nem is neked való, a gyakorlás közben megtanultad az addiginál jobban rendezni a gondolataidat, beszélni, előadást tartani, ami a jövőben bármikor hasznos lesz számodra még akkor is, ha nem kamera előtt fogod élni az életed.
ismerek olyan embereket, akik még négy szem közt se nagyon mertek idegenekkel beszélni, aztán sikerült megtanulniuk kamera előtt komoly tömegekhez beszélniük is.
inspirációként nézd meg ezt a videót:
https://www.youtube.com/watch?v=PaQ3b2tKLE0
vagy egy kicsit bővebben kifejtve:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!