Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mik ezek az újabban megjelent...

Mik ezek az újabban megjelent kamuoldalak?

Figyelt kérdés

Többször is belefutottam az elmúlt időben, hogy egy konkrétabb témára rákeresve a Google-ön, amire emiatt relatív kevés pontos találatot dob fel, kamu oldalakra jutok. Ezalatt azt értem, hogy egy első ránézésre jó fordítással íródott cikket hoz, ami azért pár sor után gyanús, és a webcím is mindig eltér egy megbízható oldalétól (ami a pontokon belül és kívül van egyaránt)


Itt egy példa: [link]


Mi ezzel az ilyen oldalak készítőinek a célja? Puszta ismeretterjesztés nyelvismeret nélkül, reklámozás, adathalászat?



2020. dec. 16. 01:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Adatlopas, sokat er a szemelyes adatok....
2020. dec. 16. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem néztem meg. De legtöbb kamu oldalon lopják az adatokat.

Majd felhasználják az emailt sok cégen, tele lesz reklámmal, hirlevellel stb. Vagy esetleg virust is kuldhetnek.

2020. dec. 16. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk itt nem tudom mi lenne az adatlopás, mert se regisztrálni nem lehet, se sütik elfogadására nem kényszerít.

Igaz én reklám és egyéb böngészős blokkolókat használok, így nem látom ha valami turpisság lenne az oldalon.

Viszont a tipikusan adathalász kamu oldalak nem ilyenek.

2020. dec. 16. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szám szerint 24 reklámbannert számoltam az oldalon. Tehát, van 10-20 különböző domained, meg valahol tárhelyed, megjelenítesz egy csomó (egyébként akár hasznos) tartalmat, automatikusan lefordított nyelveken, a bannerhelyeket meg eladod. A megjelenésszám adott, a méret adott, a darabszám meg a cikkterjedelemtől függ, fenti példába - ha nem számoltam el -, 24 fért. 20 weboldalon 20 eladott banner. Nem mondok árat és megjelenésszámot, de bőven havi milliós bevétel :)
2020. dec. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nemtudom de ennek az oldalnak semmi értelme
2021. jan. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!