Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Napi 8 órányi Zoom videohívás...

Napi 8 órányi Zoom videohívás körülbelül mekkora adatforgalmat jelenthet?

Figyelt kérdés

3 nap videokonf-on kell részt vennem, és épp nem lesz netem a lakásban még kb 1 hétig.


Azon gondolkodom, hogy a meglévő feltöltőkártyás mobilhoz veszek mobilnetet (majd megosztom a laptoppal), de fogalmam sincs, melyik opció érné meg - az adatforgalom függvénye.

Telenornál van a kártya egyébként, van náluk napi, heti meg talán meghatározott mennyiségű adatforgalomra szóló csomag is, de így, hogy lövésem sincs, sacc/kb -ra sem,nem akarnék nagyon mellé (alá)tippelni és ráfizetni.



2020. okt. 15. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok GB, így nem igazán éri meg forgalom alapú.

Én javasolnék egy feltöltő kártyás Telekom kártyát.

3 napi korlátlan net, ha tényleg csak 3 napra, kell, ha nem akkor van havi is, bár az már nem sokkal jobb mint a telenoros változata.

[link]

2020. okt. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"Normál videochat esetében, vagyis ha csak egy partnerrel beszélgetünk, a Zoom a legalacsonyabb felbontásban óránként 540 megabájt adatforgalmat generál, 720p-s felbontásnál viszont már 1,08 GB-tal, Full HD felbontás esetén pedig 1,62 GB-tal kell számolnunk.

Csoportos beszélgetésnél megnő az adatforgalom, ebben az esetben óránként 810 megabájt, 1,35 GB és 2,4 GB adatmennyiségre számíthatunk a felbontástól függően, vagyis ha nem állítottuk be megfelelően az alkalmazást, egy egyórás meetinggel már el is pusztíthattuk a havi adatkeretünket."

2020. okt. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

810MB × 8 × 3 = közel 20GB a legalacsonyabb felbontásban, és semmi másra nem használtad a nettet.

Ez 4×5GB plusz, ami 4×2200 Ft » 8800 Ft

2020. okt. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2020. okt. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Netkávézó nem játszik? Vagy szomszédwifi?
2020. okt. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Netkávézó nem igazán, annál is inkább, mert aktívan részt kell venni, és szenzitív témákat is érint (nem név szerint lesz említve XY, így nem érdekel abban az értelemben a zoom titkosításának megfelelősége), tehát sehogy sem volna megfelelő egy netkávézó vendégei előtt "előadni".

Amúgy léteznek még netkávézók? Hihetetlen:)


A szomszéd wifijének piszkálásához nem vagyok ideológiailag elég képzett.🤓😊

2020. okt. 15. 20:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Netkávézó alatt itt bármilyen helyet értek, ahol be lehet ülni wifit használni.

Nem feltétlenül piszkálni kell a szomszéd wifijét, elég megkérni.

2020. okt. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én is simán engedném, pláne ha napközben otthon sem vagyok...hát ők "nem ilyenek".


Átgondolom, hol lehet korlátlan netezni, ahol viszonylag nyugi van (én is hallom őket, legalább fülessel, meg ők is engem, nagyon zavaró zajok nélkül).

2020. okt. 15. 20:44
 9/10 A kérdező kommentje:

Végül lett egy Digis SIM kártyám egy ezresért 30GB mobilnettel (elég volt).

Ha ez nem jött volna össze, a Telekom korlátlanját kértem volna 3 napra, köszönöm a tippeket!

2020. okt. 24. 15:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Digi is jó ötlet volt, szerencse hogy jó ott a térerő ahol vagy. :)

[link]

2020. okt. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!