Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Külföldre megyek egy évre....

Külföldre megyek egy évre. Hogyan oldjam meg az internetet? Veszek egy laptopot. Hogyan tovább? .

Figyelt kérdés
Konkrétan Németországba megyek, kollégiumban fogok lakni, a laptopot is ott fogom venni. Nem szeretnék valami kis korlátú netet, mivel az egy év alatt azért szeretnék filmet, zenét letölteni. Hallottam, hogy több mód is van, mobilnet, stb, mit ajánlotok, aminek elfogadható ára van, és nem korlátos? (Sajna nem tudom, hogy a koleszban van-e wifi lefedettség, és egy ez 4000 lakosú falu, nem hiszem, hogy bárhol is van. ) 16/L
2010. aug. 7. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Mobilnet.
2010. aug. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb koleszban van internet, érdemes lenne megérdeklődnöd. A legcsóróbb koleszekben internet szoba van, de a legtöbb helyen minden szobában van internet, csak be kell dugnod a gépet.

A mobilnet egy jó megoldás, de nem mindenhol gyors az sem. Kisebb falvakban azzal szenvedés a letöltés.

2010. aug. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A mobilnet ugye arra vonatkozik, hogy hordozható, és nem arra, hogy a mobilomhoz van neki köze? :))


Ez nem egyetemi, csak gimis kolesz lesz, nem tudom, hogy lesz-e szobánként internet.

A gépteremmel meg... Suliban infóteremben itthon pl. le van tiltva a Torrent értelemszerűen... az meg nagy szívás lenne... Meg ha csak 2 percre akarok pl. reggel/éjjel fölmenni netre, akkor nem akarok lemenni a gépterembe...


De köszi az eddigi válaszokat, jöhet még sok! :D

2010. aug. 7. 20:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Mobilnet az egy USB stick, ami akkora mint a pendrive, és van benne egy SIM kártya.
2010. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Külföldre SEMMIKÉPPEN SE ITTHON VÁSÁROLT MOBILNETET VIGYÉL!


A roaming miatt több milliós számlát szedhetsz össze vele egy kis netezéssel.

Főleg külföldön a kolik döntő többsége le van fedve wifivel. Ha mégsem lenne akkor egy helyi mobiltelefon szolgáltatóhoz be kell menni és venni mobilnethez egy usb sticket. Ez pár (tíz) eurós összeg, ha feltöltőkártyával veszed akkor pedig gyorsan megoldható. Általánosságban 3-4000 ft-nyi pénzért már elnetezgethetsz egész hónapban feltéve ha okosan teszed (kikapcsolod a képek letöltését, csak a szükséges dolgokat nézed meg, csetelgetsz, nem nézel youtubet, nem töltesz le)

2010. aug. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb okosságot már elmondták felettem, de jó, ha tudod azt is, hogy a legtöbb mobilnet nem támogatja a fájlmegosztást, magyarul a torrentezést, és seperc alatt lekorlátoznak. A netet mindenképp kint kell megoldanod.
2010. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen-igen, mindenképp kint veszek netet, hallottam, hogy itthoni mobilnet nagyon drága lenne.

Nem létezik ilyen mobilnet korlát nélkül? Számok, filmek letöltése, Youtubeozás, stb.... :S

2010. aug. 8. 10:13
 8/8 A kérdező kommentje:
A német T-com honlapján hol lehet utána nézni mobilinternet áraknak, hol van vmi lista, árajánlat, linkelnétek?
2010. aug. 8. 12:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!