Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Erről a PC-ről mi a véleményetek?

Erről a PC-ről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2020. szept. 19. 23:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
39%

Ha bemegyek a "raktáramba", még lehet hogy találok ilyen gépet a múlt évezredből... :-)


Mellesleg:


[link]

(sok ilyen oldal van, tehát ez nem reklám)


Általában elmondható, hogy minél drágább egy alkatrész, annál többet is tud, tehát ezalapján csak és kizárólag a pénztárcád szabja a határokat.


De i3-as meg i5-ös processzorokat már régóta nem vennék!

2020. szept. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
#10 Nektek nincs hasznottok belőle ha átbasztok
2020. szept. 20. 11:37
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
És ha mi a pcx vagy az ipon ügynökei vagyunk? :D
2020. szept. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
90%

Hogy legyen egy, a kérdező számára informatívabb válasz is: a #1-es hozzászólásban szereplő gép - a specifikációit tekintve - munkára, netezésre megfelelő. Relatíve erős processzor, sok memória van benne, a Dell meg általában jó munkát szokott végezni az összeszereléssel, jó beszállítói vannak (az alaplapot, tápot, gépházat külön gyártják nekik).


Szerény véleményem szerint - a specifikációkat nézve - a merevlemez (HDD) helyett egy SSD-s változat nagyobb sebességet nyújtana, az előtelepített Ubuntu Linuxot meg nem mindenki szereti (bár irodai munkára, netezésre bőven megfelelő, de nincs mindenki hozzászokva) - de ez csak az én meglátásom.


A probléma inkább az árával van: 145690 Ft-ért drága.

Összeválogatott alkatrészekből kb. 100000-120000 Ft-ért kaphatsz hasonló paraméterű gépet - például az említett PCX-től:

[link]

a különbség talán annyi, hogy a Dell-től kapsz 3 év gyártói jótállást a gépre (a teljes gépre - nem csak a törvényben előírt 1 év kötelező forgalmazói jótállás + 2 év forgalmazói szavatosság az alkatrészekre).


Ha neked ez a +2 év gyártói jótállás megéri neked a felárat, akkor a #1-es hozzászólásban szereplő gép megfelelő lehet. Ha viszont a fogadhoz vernéd a garast, akkor egy alkatrészekből összeberhelt géppel jobban járhatsz.

2020. szept. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Jézusom..., 50e-ből 3x jobb gépet ki lehet hozni használtból...netes célra meg pláne, egy i3 vagy i5-öt is hdmi kimenetest!

Kell egy jó asus alaplap a 1155 tokozásból, i3 vagy i5 procival s 4gb ram, egy 500-as hdd...chieftec táp, bármilyen ház...esetleg egy hd videokártya.

2020. szept. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!