Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Megnéznétek kérlek a honlapoma...

Megnéznétek kérlek a honlapomat? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Egyrészt, normálisan bejön-e, mert már kaptam olyan visszajelzést, miszerint nem, viszont csak egy embernél; másoknál állítólag normálisan megjelenik.

Kérnék véleményt kinézet szempontjából is, bár ahhoz tudni kell, hogy menügombhoz nem sok sablon van, tehát a kinézet nem csak rajtam múlik...

S végül tartalmilag. 17/L vagyok, de nem igazán olyan, mint a többiek.

Szóval, aki unatkozik, kérem szépen, nézze meg.

[link]


2010. aug. 4. 22:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az ingyen dolgok sz*rok... És egy csomó dolog nem tetszik az oldalamban, amin nem tudok változtatni, mert ez jár...

Nekem magas a weblapkészítés jegyzettömbbel... Látod, te is mennyit javítottál azon, amit írtam! :)

2010. aug. 22. 19:45
 12/17 anonim ***** válasza:

A php-t jegyzettömbbel nem tudod megírni, ahoz spec program kell amik nagyon jók szerintem: context editor és a notepad++ én ezekbe szoktam megírni. És igen pont ezaz hogy nem te változtatod úgy ahogy neked tetszik hanem az alábbi opciók közül választhatsz amik talán tetszenek. Weboldalhoz kell MySQL,PHP,HTML, és ha szépet is akarsz akkor Photoshop másra nem nagyon lessz szükséged esetleg extra : flash,Java Script de sok ember nem rendelkezik Java Script-el szal az majdnem fölösleges a weboldalakra mert az átlaguser azt se tudja mi az...De ha a HTML-t nehéznek tartod akkor mi lessz majd a PHP-val. Jézus... én most tanulom és aztmondom hogy a HTML egy csettintés volt a PHP-hez képest... Egy rövid példa csakhogy értsd:

<?php

INCLUDE "config.php";

INCLUDE "reg_check.php";


IF (ISSET($_POST['regisztracio']))

{

IF (reg_check($_POST)!==rendben)

{

$sql= " INSERT INTO users (id,nick,jelszo,email)";

$sql.= " VALUES ('','".$nick."'";

$sql.= md5.($_POST['pass1'])."','".$email."')";

mysql_query = mysql_query($sql) OR DIE (" Baj van az adatbázissal");

}

PRINT "Sikeres regisztráció";

PRINT "<a href=\index.php\" Bejelentkezéshez kattints ide</a>";

}

ELSE

{

PRINT reg_check($_POST);

}

}

?>


Ez fejből ment teljesen nem csak copy paste ezzel legalább gyakorolok is. Lehet van benne hiba is hibalehetőség: egy ilyet ' vagy egy " vagy egy zárójel és már nem is müxik szal elég nehéz. Ez egy egyszerű regisztrációs példa spamszűrés nélkül. Egy másik file-ban írom meg a védelmet azéret látod a reg_check.php-t. Ugye ehhez még kell egy HTML táblázat is amibe az user ír stb... szal elég összetett folyamat. Tényleg nehéz.

2010. aug. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

nem kötöszködés képpen, de az előző válasz elég nagy ökörség.


a php kódoláshoz nem KELL semmilyen program, egy jegyzettömmbel is halál nyugodtan írhatod. Ez egy interpeteres nyelv, ergó nem számít, miben írod, a lényeg, hogy ne tartalmazzon karakterformázásokat, és egyéb kódokat, mert futtatáskor a .php fájl tartalmát fogja értelmezni, és ha abba előzőleg mindenféle fölösleges dolog került jobb esetben csak leáll hibával.


az más dolog, hogy ha nagyobb programot írsz akkor célszerű olyan editort használni, ami különböző színekkel jelzi az egyes metódusokat, de egy könnyebb program esetében erre semmi szükség.


a javascript pedig minden böngészőben integrálva van az ezredforduló környéke óta, páran letiltják, de ezt lehet szűrni szerver oldalról is, és igenis nagyon hasznos, sok dolog elképzelhetetlen lenne nélküle, hogy mást ne mondjak az AJAX is, amit pl a facebookon alkalmaznak nagy számban, lényege hogy kérést intéznek a szerver felé úgy, hogy magát a weboldalt nem töltik újra.


én több hibát is találtam ebben a kódrészben, de nem kötözködni jöttem. becsülendő, hogy segíteni próbálsz, és vannak jók is abban amit leírtál, de én már több embert tanítottam különböző nyelveken programozni (pl C#, javascript, php), és azzal, hogy kódrészleteket másol be az ember, nem segít rajtuk, olyan ez, mint egy idegennyelv. ez egy kezdőnek semmit sem jelent, csak értelmetlen zagyvaságokat. először meg kell tanulni az algoritmusokat, és az elméletet, és ha elméletben le tudja programozni a pókos feladatot hibátlanul (tudjátok, alapfeladat, hány lába van a póknak, 3. próbálkozás után szólni, hogy túl hülye vagy, egyébként meg ha jót írt akkor hogy ügyes volt) akkor megtanítani a nyelv metódusait, és gyakorolni.


nem a kedvedet akarom elvenni kedves kérdező, de ha JÓ programot akarsz írni, ahhoz komoly felkészülés szükséges.

nem elég tudni, hogy mit csinálsz, tudni kell hogy miért csinálsz mit.


remélem segítettem.

a korábban válaszoló informatikus 19/F.

2010. aug. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Elég jó oldal. ÉN letöltöttem a PhotoFitlert. :) És ehez mit szólsz [link]
2010. aug. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Az én oldalamon "találtál rá" a PhotoFiltre-re? A GIMP-et is töltsd le! :) Bonyibb, de jobb.



Szerettem az Állítólagot!! Jó sorozat! Vicces és izgalmas! :):)

Buster is olyan vicces:D

2010. aug. 22. 20:34
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem bemásoltam fejből írtam am. Nem minden böngészőben van Java Script és hogy tudd próbálj csak meg notepadban írni egy kódot txt-ként elmentve és meglátod mi sül ki belőle...
2010. aug. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

valóban, néhány régebbi, pl internet explorer 4.0, illetve pár mobil böngésző nem támogatja, de mint írtam ez szűrhető, és százalékos elosztásauk kb 3-4%.


a .txt-ként megírt php programnak a kiterjesztését átírod .php-ra és már értelmezi is a fordító, hiszen a php nyílt forrású programnyelv, és nem szükséges előre gépi kóddá fordítani, mert, mint írtam is interpreteres nyelv, futás közben fordul.


egyébként mime típusokat definiálva bármikor egy .txt kiterjresztésű fáljt is képes futtatni az interpreter, bár ez komoly biztonsági problémákat vethet fel.


és nem utolsó sorban írtam, hogy nem kötekedni jöttem, hanem segíteni. nem értem mire ez a nagy felháborodás, hisz amint Te is írtad, Te tanulod még a php-t, én pedig most fogok szigorlatozni belőle. ez megint nem nagyzolás, de mielőtt leírok valamit, megnézem mennyire hülyeség.. :)

2010. aug. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!