A TikTok megszűnik?
10
Akkor nem turkálnak mások messenger képeiben?
Azok nem kerülnek fel a netre engedély nélkül vagy nem kerülnek fel más platformra esetleg a facebook adminjainak magánképei közé?
#11 süket szövegelés helyett most már jöhetnél valami példával is, ahol bizonyítják hogy a fészbúk lopkodja a képeket saját (magán) célra.
És ne...ne gyere az ilyen hülyeséggel, ahol pl. Katika küld puncis képeket Pistikének messengeren.
Majd Pistike bosszúból mert Katika nemet mondott neki, kipakolja a nagyközönségnek a privát képeket.
Vagy a másik eset mikor valaki nyilvánosan oszt meg képeket fészbúkon, majd Gézuka lementi és tovább posztolja egy másik platformon.
A leggyakoribb meg mikor Eszterke egyik haverjának a barátnőjének a húgának az idegen eszközén jelentkezik be szeretett insta vagy fészbúk fiókjába, majd másnap tátott szájjal csodálkozik hogy kizárták acc-jából.
És akkor jön a kérdés hogy: "feltörték" a fészbúkomat mit csináljak?
12
Úgy érted,hogy máson jelentkezik be és elfelejt kilépni? :D
Jujj... Kb. ez jut eszembe először a kommenteket olvasva.
Nagyon keveritek a user error-t a kémkedéssel, mértéktelen adatgyűjtéssel, sőt most én is kevertem a dolgokat picit (mivelhogy a kémkedés nem egyenlő a mértéktelen adatgyűjtéssel).
User error az, mikor valaki valahol biztonsági rést hagy maga után (egyszerű jelszó, megjegyzett jelszó idegen böngészőben, bejelentkezve maradás idegen eszközön stb.).
Kémkedés az, mikor Te, mint user (vagy egy cég) célponttá válsz és az adataidra pályáznak. Ilyenkor is elsősorban csak a gyengeségeidet kihasználva szerzik meg az adataidat, de ha nem épp így, akkor valamilyen védelmi szoftver még ismeretlen biztonsági rését használják ki és így szerzik meg az adataidat. Megjegyzem, célponttá váláshoz igencsak neves embernek kell lenned, mint átlag user nem igazán kell tartanod ettől. Átlag user-ként csak figyelmesnek és óvatosnak kell lenned, mert persze nyilván minket is céloznak sokszor, de ha sikerül egy botnet hálózat részévé válnod, vagy benyalnod egy zsarolóvírust, akkor az kb. csakis a te sarad, mivel ez egy nagyon általános támadási forma ami eleve kétes eredetű, gyanús oldalakon terjed. Szóval ja, itt vissza is kanyarodunk a user error-hoz (ergo buta voltál, benyaltad a vírust).
Elérkeztünk a harmadik (és egyben kedvenc) mondhatni "támadási formához", a mértéktelen adatgyűjtéshez. Ki kell hogy ábrándítsalak titeket srácok/lányok, ezt MINDEN cég CSINÁLJA KIVÉTEL NÉLKÜL. A Facebook is, a TikTok is. Mindkettő cég (meg úgy az összes többi is) a végletekig kiforgatja az adataidat, illetve minden kiskaput meglovagol hogy hozzáférjen minden egyes adatmorzsádhoz, még ha ahhoz akár nem is férhetne hozzá. Kiskapuk, rémlik? Jogilag tiszták maradnak, de itt-ott túl szakzsargonban fogalmaznak, amott meg átkategorizálnak bizonyos dolgokat, megint csak máshol meg ügyes (és drága) ügyvédek oldják meg és hopp, máris kaptak engedélyt olyan adatok gyűjtéséhez is, amiket te nem feltétlen engedélyeznél, ha tisztább rálátásod lenne a dologra. Pl. gondoltad volna, hogy a Messenger beszélgetések sem annyira titkosak, mint azt te gondolod? Ha már itt tartunk ugye, akkor csak így mellékesen megjegyzem, hogy mára már minden beszélgetés alaposan meg van szűrve és akár AKKOR IS kaphatsz valami korlátozást a fiókodra, ha üzenetben osztasz meg a "közösségi alapelvekbe" ütköző dolgot. Emlékszem, még pár éve szó szerint bármit át tudtam küldeni, manapság meg ha jól rémlik már zip fájlt sem enged átküldeni, illetve már nem egyszer tiltotta a küldést ilyen-olyan fájloknál. Azon csodálkozom, hogy tudok még egyáltalán küldeni egy random "b*zd m*get reakcióként egy vicces dologra és nem rinyál a Messenger, hogy "hé miez moderáld már magad"... Aztán akkor még nem beszéltem a FB botrányairól, ami javarészt a FB sara, nem pedig adatszivárgás következménye. Cambridge analytica, hogy egyet említsek, de a FB appok is érdekesek eléggé, ha már itt tartunk. És ezek nem kis botrányok, amik tulajdonképpen a bolygók együttállásának köszönhetően derültek ki, képzelheted akkor mi folyik a háttérben...
Ezzel ellentétben tulajdonképpen Kínával (és jelen esetben a TikTok-al) szemben milyen tárgyilagos bizonyítékok is vannak? Hm? A feltételezés, hogy kínai és tuti lop, elemez, visszaél, csak mert az ő társadalmi berendezkedésük (a kommunizmus) erre enged következtetni? Wao, nagyon stabil bizonyíték. És nem, marhára nem védem a kínaiakat, mert ha valahol, hát akkor pont Kínában nem tárolnám az adataimat, így ha lehet kerülöm a kínai gyökerű dolgokat mindenben, de akkor is, attól még konkrét bizonyíték nem igazán van ellenük. Csak a feltételezés és az ítélkezés, és ez tény. Én legalábbis nem tudok semmiféle kíniai eredetű adatvédelmi botrányról (azért rákugliztam gyors), de javítsatok ki ha tévedek. És mégegyszer, nem védem Kínát, csak gondoltam kicsit lehúzom ezt a nagy "demokráciát", hogy ne legyetek ennyire elvakultak és hogy objektívebb rálátásotok legyen az egészre.
Mellesleg a kérdésre válaszolva, ha Amerika hisztizik, akkor a TikTok távozik Amerikából. A többi régióban pedig Amerikának a TikTok-ot illetően nincs nagy beleszólása, hiszen a domain címet, a weboldal elérhetőségét magát nem korlátozhatja a határain túl úgy, mint pl, ahogy a Huawei-t is lekorlátozta világszinten a mobiliparban (a Huawei-nél is a Google-től való függőség miatt tudott csak odabökni Amerika). Attól még a Huawei létezik, csak épp Google hiányában pont hanyatlik a mobilpiaca. Szóval ja, hacsak amiurunkOrbán fel nem háborodik valami miatt a TikTok-al kapcsolatban, akkor az bizony Magyarország területén ugyanúgy elérhető marad, mint eddig.
14
Hogy tudom kideríteni ha benyaltam egy zsarolóvírust?
Hol vannak ezek?Hogy tudom elkerülni?
AVG-t ha letöltöm(a fizetős verziót) az milyen?
14. Nagyon jól leírtad a dolgot.
Egy kérdésem lenne: ha a Facebook figyeli a privát üzeneteket, akkor miért van az, hogy ha rám ír Instagramon egy random ember mondjuk Indiából, valami kamu árut próbál eladni nekem, csak azért hogy megtudja a lakcímem, ezt miért nem szűri ki? (Persze tudom, hogy ezt ki lehet védeni azzal, hogy nem mondom meg a lakcímem + tiltom, de ez akkor is érdekelne)
#19 Gondolj csak bele mennyi ember adatait kell szűrni. Az esetek túlnyomó többségében az AI (MI) dolgozik, ami nem feltétlen annyira hatékony, mintha emberi erőforrás vizsgálná át a tartalmat. Úgy tudom elképzelni az emberi erőforrás bevonását is, hogy kirívó, ismétlődő esetekben jönnek ők elő, vagy akkor, ha az AI megjelöli, mert gyanúsnak találja. Egyszerűen ezt nem lehet győzni emberekkel, mert rengeteg, ép ésszel felfoghatatlan mennyiségű adatról beszélünk,
ezért lehet az, hogy nálad pl. ilyen random fazonok is felbukkanhatnak. Meg hát, a privát üzenetek tartalmát inkább feldolgozzák (ergo hasznosítják, kezelik), minthogy sem szűrjék, olyannal legalábbis nem találkoztam, hogy utólag belekorlátozott volna az elküldött üzenetek láthatóságába a FB. Mondom, olyannal találkoztam csak, hogy eleve nem engedte elküldeni sem az adott üzenetet, holott páréve ugyanazon üzenet elküldése nem jelentett volna gondot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!