Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom megnézni, hogy...

Henrik 001 kérdése:

Hogyan tudom megnézni, hogy publikus, vagy nat-olt ip címet osztott ki az internet szolgáltató?

Figyelt kérdés
2020. júl. 30. 15:35
1 2
 11/18 BeefEater ***** válasza:

A 100.64.6.177 a CGNAT tartományban van, tehát NATolt a címed. Az ügyfélszolgálatos hülyeséget beszélt. Hívd őket megint, hátha egy értelmesebbhez kerülsz. Az is lehet, hogy nem tudják mi az a NAT, publikus IP címet próbálj kérni (csak arra vigyázz nehogy eladjon neked fix IP-t ha egyébként nem kell).

Ha nem tudod megoldani telefonon írásban jelezd a problémát, de előtte olvasd el a szerződésed. Ha benne van a CGNAT, akkor nem tudsz semmit sem tenni ellene.


9-es: [link]

2020. júl. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Már sokéve inviteles vagyok, kb 3 hete van problémám..
2020. júl. 31. 20:38
 13/18 A kérdező kommentje:
Bár hogy őszinte legyek, most van valami összefonódás a digi és az invitel között és valójában nem igazán tudom melyikhez tartozok. :-) Lehet emiatt is kerültem nat alá.
2020. júl. 31. 21:00
 14/18 anonim ***** válasza:

Invitel = Digi mivel megvette. Invitelnél nem volt divat korábban a CGNAT tudomásom szerint.. legalábbis a műszakisok nem említették, hogy lett volna nálunk. Persze az új felállásban nem lehet tudni mit variáltak át. Nyugodtan jelezd (akár a digis) ügyfélszolgálatnak, hogy publikus ip-re lenne szükséged. (Az hogy szerinte nem az van, nem jelent semmit... nem mindig hülye az üszi-s, csak rossz infókat kap. A szolgáltatók többségénél mondjuk úgy hogy "nem tökéletesek" az információk, mivel a sok összeolvadás miatt vannak technikai rendszerek ahol nem volt tökéletes a "mördzs".)

Ha elhajt, akkor nyújts be írásbeli panaszt e-mailben.

A lényeg, hogy publikus IP kell neked mindenképp.


Mivel az invitelnek rezes, D3 és ftth technológiája van (volt) így elég fura ez. Egyik helyen sem láttam, hogy cgnat lett volna.

2020. júl. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Na nem is tudom mit mondjak.. Bejelentettem ismét az invitelnél, majd kiderült, hogy átkerültem az invinetwork-hoz, ott érdeklődjek. Ott már másodszor szólok. Az első beszélgetésből nem sok jött le, mert annyira szar volt a vonal de annyit értettem, hogy az átállás miatt minden ügyfelüket natolták. Másodszor szóltam, azt mondta a hölgy hogy fix ip címet osztanak ki. Erre mondtam, hogy nekem nem fix ip kell, hanem publikus ip. De hogy ezt csak így tudják megoldani... Na de most oké hogy van fix ip-m 100-al kezdődő, de a net felől még mindig 80-as. Most akkor ezzel mit tudok kezdeni???
2020. aug. 5. 17:48
 16/18 anonim ***** válasza:

Invinetwork... :D :D :D szóval így kerülték el az nmhh büntit.


#15 Van másik szolgáltató nálad? ha igen, VÁLTS!!!! Hagyd ott őket a francba, mert ha ez az amire gondolok, akkor sok jóra ne számíts szolgáltatás szempontjából. Amilyen gyorsan csak lehet meg kell tőlük szabadulni, mert ez az "anyavállalat" szempontjából csak egy pattanás ami a hatukra nőtt. Gondolom ezért van a natolt cím, és ezért ilyen segítőkész az ügyfélszolgálat is.

2020. aug. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy lenne más szolgáltató. Úgyhogy ebből kéne kihozni amit lehet. Sajnos nem vagyok nagy tudósa ezeknek a hálózati beállításoknak.

Úgy veszem észre, hogy most fix mind a két ip-m ami a gépfelől van az is, meg ami a weboldal felől az is. Az a kérdés, hogy lehet-e erre valamiféle megoldás, hogy úgy nézzen ki a dolog mintha publikus lenne? Valami olyasmire gondolok mint például ahogy a dinamikus ip ellen vannak ddns szerverek, amire be lehet regisztrálni.

Vagy mi van, ha szólok, hogy nyissanak számomra a routerükön néhány portot? Hisz a saját otthoni routeren is ezt kell csinálni, hogy működjön ami kell.

2020. aug. 6. 15:44
 18/18 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod, de nem biztos hogy megcsinálják, mert:

a) sz@rnak bele, nem érdekli őket hogy elégedett vagy-e

b) ugye egy portot csak egy ügyfél fele lehet átirányítani, tehát ha esetleg más is kérte már lehet foglalt.


én erre csak "haladó" megoldást tudok: bérelni egy vps-t és vpn-el összekötni a belső hálózatod így annak a külső fix dedikált ip-jét tudnád használni.

de ehhez azért nemárt kicsit jobban érteni ehhez

2020. aug. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!