Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Naponta többször is elmegy...

Travis83 kérdése:

Naponta többször is elmegy másodpercekre a netem. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Azért bosszantó a dolog, mert videojáték bajnokságokat játszok online a PS4-en és amikor pár másodpercre megszakad a net, kidob a játékból és nekem számolja be a vereséget, még akkor is,ha én álltam nyerésre.


A konzol kábelen van, nem wifin. Régebben nem volt ilyen probléma vagy csak nagyon ritkán. Most olyan is előfordult, hogy zsinórban 3 meccs szakadt így meg.


Próbáltam a modem és router újraindítást többször is: kikapcsoltam mindkettőt, összes kábelt kihúztam/kitekertem belőlük, még a konzolból is. Utána mindent visszakapcsoltam. Közben a szolgáltatóval voltam mobilon és ő is egyfolytában adta az utasításokat mit hogyan. Azóta megint csináltam, de egyik esetben sem segített. Van, hogy több ideig bírja szakadás mentesen, de kivétel nélkül mindennap továbbra is többször megszakad.


Lehetséges, hogy új modem és router kell? Nem úgy néz ki, hogy bajuk van.



2020. júl. 16. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Kábel gyanús. Első körben a konzol és a router közti kábelt cseréld ki, ha ez nem segít, akkor a router és a modem közöttit. Ha ez sem oldja meg, iktasd ki a routert, a konzol legyen közvetlen a modemre dugva. Ha így is megszakad, ki kell hívni a szolgáltatót, hogy műszerrel mérjen rá a bejövő kábelen a jelre. A műszer sokkal érzékenyebb, mint a modem, a legkisebb ingadozást is kimutatja a jelben. Ha a jel rendben van, akkor modemet kell cserélni, ha nincs, akkor a kábelen végigmérve megkeresi az okát. Az is lehet, hogy az utcán van kilazulva a túlvége a sok szél általi mozgástól.
2020. júl. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1: ilyenkor nem csak a konzolon szakad meg a net, hanem a többi eszközön is, amelyek amúgy mind wifit használnak. Gondolom az nem lehet probléma, hogy sok eszköz van wifin, vagy netán az ilyesmi jelenthet túlterhelést? A konzolon kívül összesen 7 másik.
2020. júl. 16. 15:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor a konzol kábele jó. Onnan folytasd, hogy a modem és a router közti kábelt cseréld, majd haladj tovább a sorban, ha az nem oldja meg a problémát.
2020. júl. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ok, köszi! Egyébként nem 7, hanem 8 eszköz van wifin.
2020. júl. 16. 15:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Jelentsd be rendesen a hibát a szolgáltatónak, hogy csinálják meg, ha meg nem, akkor kötbért fizettetsz velük.
2020. júl. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!