Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mbps és Mbit/s mi a különbség?

Dj Bax kérdése:

Mbps és Mbit/s mi a különbség?

Figyelt kérdés
Írták hogy elvileg ugyan az csak akkor miért van hogy a netem a szolgáltató oldalán is nézve 1 Mbit/s és a vezeték nélküli hálózati kapcsolatoknál meg azt írja hogy 54 Mbps. Akkor mégse ugyanaz ez alapján legalább is. Most akkor hogy is van ez a dolog?

2020. jún. 7. 01:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerinted a mai középkorú emberek tanultak számtechet?

Számítógép se létezett.


Milyen ostobaságról beszélsz?

Az én személyes véleményem az hogy van ebben egy kis félrevezetés is.


Nem a számokon meg a betűkön vitatkozok.

2020. jún. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Szerinted a mai középkorú emberek tanultak számtechet?

...

Számítógép se létezett."

Ha a KSH adataiból indulunk ki a Magyarországon várható élettartam most kb. 76 év ( [link] ).


Ennek a fele 38 - egy 38 éves ember, 1982-ben született, kb. 1996 és 2000 között középiskolába járt, amikor már javában zajlott a Sulinet program, az 1995-ös NAT meg már tartalmazta az informatika-oktatást - szóval teljesen elképzelhető, hogy tanult informatikát.


Az 1990-es évekre Magyarországon eltörölték a COCOM-listát, így egy magyar honpolgár simán hozzájuthatott modern számítógéphez; de a 80-as években is elérhetőek voltak a 8 bites mikroszámítógépek (Aircomp, Homelab, Sinclair Spectrum/ZX81,...), volt iskolaszámítógép (HT 1080Z), a TV-ben ment a TV-Basic ( https://www.youtube.com/playlist?list=PLOlxf8qMiBT0AZJSIJJkW.. ), volt mikroszámítógép magazin, egy csomó magyar nyelvű szakkönyv volt elérhető.

2020. jún. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Megint a számokon vitatkozol.


Márpedig hidd el hogy az átlag 40-50 éves korosztály még a giga meg a mega közti különbséget érti.

Vagyis a mennyiség se mond nekik túl sokat.


De fogadni mernék hogy ha megkérdeznénk pár érettségis 20-30 év közötti embert arról hogy mi a különbség b meg a B között nem tudnák...

2020. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Márpedig hidd el hogy az átlag 40-50 éves korosztály még a giga meg a mega közti különbséget érti."

Pedig tudnia kellene. Fizikából tanulniuk kellett volna.


"De fogadni mernék hogy ha megkérdeznénk pár érettségis 20-30 év közötti embert arról hogy mi a különbség b meg a B között nem tudnák..."

Az elég szégyen lenne: általános-/középiskolában meg kellett volna tanulniuk - hacsak nem aludták át az informatika-órákat.

2020. jún. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"a giga meg a mega közti különbséget érti"

te fényestekintetű! pont ez az hogy nem érti, azért tette fel a kérdést!!


ja és 40 vagyok... ja és általános iskolában tanultam számtechet...

2020. jún. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!