Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ezért büntetnek?

Ezért büntetnek?

Figyelt kérdés
Ha én csinálok egy sorozat (link gyűjtő) oldalt azért büntethetnek? Nem vagyok jogász, ezért kérdezem.

2020. máj. 25. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha illegális megosztó, igen. Bár nem te töltöd fel a jogsértő tartalmat, de felületet adsz neki. Hacsak nem költesz rá egy valag pénzt, hogy olyan országban olyan szolgáltatóknál csináld ahol nehezen tudnak megfogni, akkor hosszú életű eleve nem lesz az oldal, mert a tárhelyszolgáltatód rögtön ki is tilt a felhasználási feltételei megsértése miatt.


Ha ennyire hozzá akarsz járulni a terjesztésnek, állj be releasernek egy már meglévő és stabil torrentoldalra. Ez a tárhelylinkes meg online nézős módszer amúgy is a legalja minősége a wareznek.

2020. máj. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 EgyGabor ***** válasza:
76%

Attól függ.

A torrent search engine-ek is csak linkeket (sőt tulajdonképpen még azt se) szolgáltattak mégis bajba kerültek.


Országfüggő. Hol van a szerver, milyen domain mögött van, te milyen állampolgár vagy és hol laksz, stb. stb.

2020. máj. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Full magyar
2020. máj. 25. 20:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Életképtelen ötlet. A tárhelylinkes warez időkben (2006-8) voltam admin ilyen oldalon, ahogy egy kicsit kinőtte magát és lett pár tízezer tagja, már a jogvédők baszogatták a tulajt, aztán mikor névre szólóan rendőrségi levelet is kapott az ügyről, gyorsan be is zárta a kócerájt.


Nem akarod magad kitenni ilyen idegeskedéseknek szerintem.

2020. máj. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az kemény, dehogy akarom, az én hülyeségem ilyenkor :D
2020. máj. 25. 20:37
 6/7 EgyGabor ***** válasza:
100%
Azért annyira nem halott ötlet, egy bizonyos core oldal egész jól elműködik sok sok idejeg szerencsére ;)
2020. máj. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kérdésben linkgyűjtő oldalról volt szó, nem torrentről, így arra kapott válaszokat.
2020. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!