Facebook kiadja az IP címet a rendőrségnek ha nem gyilkosság meg valami durvaság történt?
Mivel a rémhírterjesztés bűncselekmény:
"337. § (1) Aki közveszély színhelyén nagy nyilvánosság előtt a közveszéllyel összefüggésben olyan valótlan tényt vagy való tényt oly módon elferdítve állít vagy híresztel, amely a közveszély színhelyén alkalmas az emberek nagyobb csoportjában zavar vagy nyugtalanság keltésére, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Aki különleges jogrend idején nagy nyilvánosság előtt olyan valótlan tényt vagy való tényt oly módon elferdítve állít vagy híresztel, amely alkalmas arra, hogy a védekezés eredményességét akadályozza vagy meghiúsítsa, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."
Forrás: 2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről [ [link] ]
a rendőrség eljárást indíthat, a Facebook pedig együttműködik a hatóságokkal:
"Az információidhoz hozzáférünk, megőrizzük, és megosztjuk őket a szabályozó hatóságokkal, a bűnüldöző és más szervekkel:
* Hivatalos felszólításra, ha jóhiszeműen úgy gondoljuk, hogy jogszabályi kötelezettségünk a válaszadás. Hivatalos felszólításra akkor is válaszolhatunk, ha jóhiszeműen úgy gondoljuk, hogy a válaszadást az adott joghatóság jogszabálya előírja, a válaszadás az adott joghatóság alá tartozó felhasználókat érinti, és megfelel a nemzetközileg elfogadott normáknak."
Forrás: Facebook - Adatkezelési szabályzat [ [link] ]
Régebben szigorúbbak voltak ők is meg a google is, a rendőrségnek is csak akkor adhat ki adatot ha különösen nagy bűncselekményt követett el a felhasználó, pl gyilkossági ügy.
Piti csalásokért a facebook nem is adott ki adatokat régebben..
Viszont facen nincs privát cucc, ott minden nyilvános.
Én nem kísérleteznék a helyedben, főleg nem facebookon
"Régebben szigorúbbak voltak ők is meg a google is, a rendőrségnek is csak akkor adhat ki adatot ha különösen nagy bűncselekményt követett el"
A Facebook, a Google nem hatóság, nincs döntési jogkörük eldönteni egy bűncselekmény súlyosságát - abban a nyomozóhatóságnak van joga dönteni.
Nekik kötelességük együttműködni a hatóságokkal.
"Elsősorban rajtuk múlik, és nem adogatnak csak úgy ki mindenféle csip-csup ügyben felhasználói adatokat"
Nem rajtuk múlik.
A jogszabályokon.
Ha azokat nem tartják be - no akkor "lehúzhatják a redőnyt".
"akkora lenne a bizalomvesztés"
Már eleve nagy bizalomvesztéssel számolhattak a Cambridge Analytica botrány kapcsán - ott sem tartották be a jogszabályokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!