Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan működik ez a távolról...

Hogyan működik ez a távolról csatlakozás az itthoni géphez? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

21 éves bátyám külföldön dolgozik, ott van egy kis lakása. Eddig minden hétvégén jött haza, de most a jelenlegi helyzet miatt már március eleje óta nem volt itthon.


Oda a lakásába vitte magával itthonról a régi gépét, meg vett egy monitort hozzá.


Itthon van neki a rendes gamer gépe, amire valahogy a routeren keresztül csatlakozik.


Úgy mondta, hogy azon a gépen ami kint van vele semmit nem csinál, mert az már nagyon régi XP-s gép, ha netezéshet 1-nél több ablak van megnyitva már haldokol.


Amint bekapcsol az a gép valahogy csatlakozik itthonra, és az itteni gépe képernyőjét látja ott. Simán itthonról facebookozik, netezik, filmet néz (itthoni gépére lehúzza torrenten és simán nézi úgy hogy nemabban a gépben van lehúzva ami nála van).

Most hogy ez a helyzet van játszani is szokott onnan kintről az itthoni gépén keresztül.


Azt mondta nagyon ritkán előfordul hogy akadozik, de egész jól bírja a játékokat is a "vpn-en keresztül".



Szerintetek mégis hogy működik ez neki? Mire jó hogy onnan is az itthoni gépét használja és nem azt ami kint van vele?



2020. máj. 17. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk van egy számítűsigényes játéka, akkor a számításokat az itteni gépe végzni, ő ott csak a végleles képet kapja meg, ami lényegesen kevesebb erőforrást igényel ott. Ezenkívül nem tudom hogy hol van pontosan, de Németországban pl. bütetik a torrentet, ami így rá nem vonatkozik, mivel nem ott torrentezik, csak a monitor képét kapja meg, és itt futtatja mondjuk a filmet. vagy csak átmásolja, de így már nem tudják lekövetni hogy honnan tölt le, és mit. Hogy minek facebookozik, hát azt nem igazán értem. Én nem is csinálom. :) XP-re már a víruskeresők sem működnek, meg nicsenek frissítések sem, ennek ellenére sem kell agódnia, mivel csak az otthoni gépével áll kapcsolatban, amin azonban valószínűleg van víruskereső, meg frissítések. Így biztonságos is.
2020. máj. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 EgyGabor ***** válasza:

Szerintem keverve van a kérdésben a VPN meg a remote gép elérés.


Szerintem lehet hogy inkább valami Stream-es vagy hasonló. Windows Remote Desktop újabb verziókban (nem XP...) egész szépen átvisz videó lejátszást úgyhogy lehet a játékkel is működhet úgy-ahogy.

Főleg ha jó a sávszélesség és nincs túl messze (másik kontinens) a másik fél.

2020. máj. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyszer valahogy úgy mondta, hogy ő az XP-s gépén beállított a vezérlőpultban valami vpn-t, aztán most márcsak megnyitja a alap Windows-os Remote Desktop Connection appot, oda beírja az itthoni ip címét, felhasználónevét és jelszavát, és már maga előtt látja az itthoni Windows 10-es gépét.
2020. máj. 17. 12:47
 4/4 EgyGabor ***** válasza:

Hát ez nagy képzavar vagy valami 3rd party szolgáltatót telepített.


Normás esetben port forwarding kell a router-ben és dyn.dns, hogy meg is találd az otthoni címet.


De ha VPN-en lép be az tuti csak lassít az RDP-n.

Feltételezem mivel a server amire belép az új így lehet, hogy a régi kliens nem vagy nem nagyon lassítja.

2020. máj. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!