Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtube-csatorna: pont (. )...

Youtube-csatorna: pont (. ) mint karakter becsempészése a Youtube-márkafiók nevébe, url részeként - Mennyire "szabályos", törölhetik-e emiatt szerintetek a fiókot?

Figyelt kérdés

Youtube-csatornanév okosba’ való „meghekkelése” kapcsán kérdeznék, amely ingoványos területre alapvetően becsületes alapokról indulva jutottam: Van egy sima gmailes e-mailcímről gondozott YT-csatornam a webáruházamhoz, csupa saját gyártású, unboing-test-review-jellegű videókkal. Most 120 feliratkozóm van, akiket csalásmentesen, organikusan építkezve szereztem. A videók meg úgy a csatorna persze még elég bénácska, de fejleszteni szeretném. Ennek első lépése lenne, lett volna a saját, egyéni url kérése a csatornához a csillió random karakterből álló csatornaazonosító helyett.


Leginkább a vállalkozás URL-je, a webshopomneve.hu tűnik kézenfekvőnek a YT-on belüli egyedi url, csatornaazonosító, csatornanév, egyszóval minden létező elnevezés, azonosító tekintetében. Igen ám, de ezt, így nem lehet csak úgy bepötyögni.


A sima, mezei gmail-es fiókhoz ugye egy vezeték- és egy keresztnév tartozik, ebből kéttagú név képezhető, az meg általában hülyén néz ki egy brandnél. Sebaj, létre lehet hozni egy márkafiókot (pontosabban egy márkacsatornát, ami továbbra is egy gmailes e-mail alá tartozik), hogy elváljék a sima mezei gmailben megadott „személy” nevétől, jogosultságaitól a márka, és pl. több alkalmazott is gondozhassa az adott márkacsatornát. Így már lehet egytagú is az azonosító (név), de abba URL-t nem lehet belecsempészni, pontosabban pont (mármint pont mint karakter) nem lehet a névben. Mezítlábas megoldás lenne a sima gmailes acc vezeték- és keresztnevével játszani, de abban sem enged URL-t pontosabban pontot bevinni.


Azonban némi utánaolvasással ezt, a pont bevitelének tilalmát ki lehet játszani, így létre tudtam hozni a sima gmailes csatornán alapuló csatornámhoz egy webaruhazamneve.hu nevű márkacsatornát.


Muszáj lesz leírnom a módszert, mert kapcsolódik a problémakörhöz: egy, a módszert (jelenítsd meg az url-ed a csatornanevedben) öles betűkkel hirdető oldalon, a maga ASCII-karakterkód valójában van egy pont (.), amelyet becopy+paste-elve engedi a Youtube az azt tartalmazó csatornanév-választást.


Ugyanez a YT-on belüli névválasztó/-változtató ablak nem „veszi be” a sima, billentyűzettel bevitt pontot. Ebből az ember azt gondolná, hogy oké, az biztos nem egy „kerek” pont, hanem egy enyhe ellipszis, amelyet a szem körnek érzékel.


De itt jön az első csavar:


Ha a csatornanév (webaruhazamneve.hu) „okosba” való, immár pontot (url-domaint) is tartalmazó változtatása után abból kijelölöm a karaktersort, és átmásolom a böngésző címsávjába, csont nékül átdob a webshopomba… tehát mégis valamilyen pont lesz az a karakter. Többféle pont van tehát az ASCII-ban?


A második csavar:


Vannak szép számmal olyan csatornák YT-on (Index.hu, Totalcar.hu pl.), amelyek vígan használják a pontot; ez persze magarázható azzal, hogy régen a pont mint karakter még engedélyezett volt (erre utal még, hogy ma már nagybetűvel sem lehet kezdeni a csatorna nevét, legalábbis nekem nem engedte).


A bennem felmerülő kérdések:


Mennyire játszom a Youtube-hozzáférésem elvesztésével akkor, amikor „okosba” oldom meg a pont becsempészését? Amikor simán próbáltam meg bevinni azt, a kapot felugró ablakot, miszerint nem felel meg az irányelveknek blabla, követve az egész súgó két bekezdésben egy rakat általánossággal („may”, „might” segédigék rulez) elintézi, hogy ezt vagy azt esetleg, akár, olykor stb. Pont ez az ijesztő, mert ez alapján bármikor kipenderíthet a csatornádból a Google. …Azonban egy betű sincs arról, hogy konkrétan a pont mint karakter vagy url-domain végződés nem lehet benne.


Afelől mondjuk nincs sok illúzióm, hogy bármikor, akár indoklás nélkül is kirakhatnak a YouTube-ról, de szerintetek mennyire nagy a lebukásveszély; vagyis érdekel-e, fog-e ez valakit egyáltalán érdekelni valaha YouTube-éknál, hogy hogyan csempésztem bele a márkaazonosítómba a pontot 2020 első felében?


Azt szintén kikötik a csatornanévre vonatkozó irányelvekben, hogy ne játszd el (impersonate), hogy egy létező, jól menő vállalkozásnak adod ki magad, miközben nem is. Ez ellen a vád ellen szerintem elég jól védve vagyok, mivel beregisztráltam a Google Cégembe (My Business), és ott is a vállalkozásom URL-je, a Webshopom.hu az azonosítóm, ezen felül a postacímet is megerősítettem (jött egy boríték a cég székhelyére), így tényleg nehéz lenne azt állítani, hogy bitorlom az adott domain névhasználatát.


(Még tovább bonyolítva a sztorit: miközben próbálgattam újra előhívni a rendes névválasztó mezőben bevitt pont után előugró hibaüzenetet, hirtelen a) engedte a karaktersor végét sima, klaviatúrán bevitt ponttal lezárni… b) majd, miután ezt visszatöröltem, már nem fogadta el az addig, elfogadott, más ASCII-kódú, a külső helyről átmásolt pontot-pontszerű valamit… aztán újra bemásoltam a külső helyről, és megint elfogadta… wtf?!)


Köszi szépen annak, aki átrágta magát ezen a hosszú poszton, és persze külön köszönet azzal, aki tanáccsal, intelemmel stb. ellát.


Szép napot!



2020. ápr. 17. 17:10
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!