Két kábellel összekötött routernek miért kell eltérő IP-címmel rendelkeznije?
Tehát van kettő router, amiket összekötöttem ethernet kábellel. Az egyik legyen "A" router (ez csatlakozik WAN porton keresztül az internetre), illetve legyen "B" router, ami "A"-ra csatlakozik egy LAN porton.
Az alapbeállításokat megcsináltam, tehát "B" router DHCP-jét kikapcsoltam, azonos alhálozatban van a két IP cím is. Amit viszont furcsálok, hogy működik és még csak nem is lassú.
Azt olvastam, hogy ha "A" router (LAN)IP címe pl. 192.168.0.1, akkor "B" routeré 192.168.0.2 legyen (azaz ne legyen azonos, csak azonos alhálózaton).
Az lenne a kérdésem, hogy erre miért lenne szükség? Csomagok útja rövidebb lenne? Vagy miért szokás így csinálni?
Alap, hogy két eszköznek nincs egyforma címe a hálózaton. Az IP-cím épphogy arra való, hogy az eszközök tudják, hogy mi honnan hova.
A RIP pedig tudja, hogy mi merre hány méter.
Szakmabeliek értik, nem bírtam ellenálni hogy leírjam :)
Egy hálózaton belül minden eszköznek eltérő ip-je kell legyen, ellenkező esetben az ip címek ütközése miatt működésképtelenné válna a hálózat.
A hálózatot könnyebb is managelni, ha valami rendszert szerint van konfigurálva.
Köszönöm szépen a válaszokat!
Igen, értem, hogy útvonal választásban fontos szerepe van, hogy egyedi azonosítóval rendelkezzenek a hálózati eszközök. Azt nem értettem, hogy hogyan tudott működni? Később, mikor már nem működött megértettem, csak furcsa volt, hogy működőképes akár 3mp-re is ilyen konfigurációval.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!