Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha valaki össze akarna állítan...

Ha valaki össze akarna állítani egy számítógépet, de még soha nem tett ilyet, akkor mit tanácsolna neki olyan, aki ért hozzá?

Figyelt kérdés
Sokszor mondták már nekem, hogy a legolcsóbb úgy egy gép, ha összerakja az aki új gépet akar magának, de könnyű azt mondani. Most viszont úgy voltam vele felteszem ezt a kérdést.
2019. nov. 20. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Bízza szakértőre, vagy ha mindenképp maga akarja csinálni, ássa bele magát a témába! Utóbbi nem megy 1-2 óra alatt.
2019. nov. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tudja az illető, hogy milyen programokra szeretné használni a gépet, játszani is szeretne -e vele, vagy nem. Ismerje a processzorokat nagyjából (alap-közép-felső kategória), Intel és AMD tekintetében legyen képben az árakkal (oldalakon utána lehet keresni). Ismerje az aktuális Intel, AMD generációkat, melyik lapba milyen processzor megy, tuningolható -e vagy nem, illetve szeretné -e tuningolni.

Tudja, hogy házba milyen hűtő fér, illetve gyári hűtő helyett szeretne -e bele másikat, nézzen utána magasság és a DDR4 modulok miatt elfér -e kényelmesen.

SSD-k típusainak nézzen utána, bár abból bármilyen jó, amit nagyon visznek.

Videokártyának is nézzen utána (ha irodai munka, akkor integrált VGA-s gép meg fog felelni).

Youtube-n is vannak számítógép összerakással kapcsolatos videók, tanácsadások, de itt is naponta felmerül a számtech rovatban a gép építés, lehet tanácsot kérni.

2019. nov. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jaa igen, tápegységből is minőségit érdemes beszerezni.
2019. nov. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nézzél Yt-n Shadow Warrior videókat, nagyon sokat segített nekem is. Meg ő kérésre össze is állít gépeket.
2019. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy különböző honlapokon árulnak komplett számítógépeket és az alapján ami van egy olyanban, ami szimpatikus össze lehet venni hozzá az alkatrészeket, ha úgy valóban érdemileg olcsóbb.
2019. nov. 20. 13:10
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nézegessen ilyen videókat, rengeteg van, tanulmányozza a proci gyártókat, van sok teszt a neten is.

Aki semennyit nem ért hozzá, az menjen be egy üzletbe és ott összeszerelnek akármit neked, csak megkérdezik mire akarod használni. Egyrészt azért jó, mert nem kell vele neked foglalkozni, összeszerelve át tudod venni és ennyi, alkatrészenként vállalnak garanciát, akármikor bővíthető, cserélhető benne akármi.

Hogy olcsóbb-e, hát nem tudom. Ha kompletten kell, tehát kell monitor, winyó, billentyűzet, egér, kábelek, akkor ugyanúgy drága. Összeszerelni akkor jobb, ha a perifériák megvannak, csak újítani akarsz.

2019. nov. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen attól lesz olcsóbb, a saját összeválogatott gép, mert egy komplett gép túl lenne árazva. Hanem a testreszabhatósága miatt. Tegyük fel találsz egy összerakott gépet ami elnyeri a tetszésedet, de ami benne van videokártya, annak az árából lehet venni egy erősebbet. Vagy netalántán olcsóbban találni hasonló tudású videokártyát és a különbözetből meg kijönne például egy plusz SSD. Ilyenekre kell gondolni, mikor valaki a saját kezűleg összeválogatott gépet javasolja. Nem feltétlen arra, hogy teljesen ugyanazokhoz a hardverekhez olcsóbban hozzájutsz, ha külön veszed őket.
2019. nov. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!