Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Eltört a netkábelem, h kell...

Eltört a netkábelem, h kell megújítani? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
nyíregyházi vagyok előre is köszönöm, ha ajánlottok valamit.elvinni nem nagyon tudom a kábelt h ott krimpeljék meg vagy mi.
2010. júl. 16. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
nincs ismerősöd aki ért hozzá? mert nem éppen komoly művelet. csak kell hozzá egy "nyers" fej csatlakozó, és egy hozzá való fogó, plusz egy kis leírás netről, hogy milyen sorrendben kell a kábeleket belepakolni.
2010. júl. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kell egy RJ45-ös csati meg egy RJ45-ös krimpelő. A krimpelőn lesz blankoló (csak a külső műanyagot kell blankolni, a szálakat egyesével nem), meg csípőfogó is.

Felülről nézve, tehát a kis kiálló kampó legyen lefelé, és ebben a sorrendben kell a szálakat beletenni a csatlakozóba:

narancs-fehér, narancs, zöld-fehér, kék, kék-fehér, zöld, barna-fehér, barna.

Ne egyesével akard bedugdosni, mert nem fog menni, hanem rendezd be ebbe a sorrendbe a szálakat, és úgy egybe dugd bele, aztán mehet a krimpelés jó erősen. Kb 2cm-t kell a borító műanyagot blankolni.

2010. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeteket, mi az a blankoló?
2010. júl. 16. 11:31
 4/8 A kérdező kommentje:
ja ami leszedi a borítást?
2010. júl. 16. 11:31
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem is párszor szétszabta a kutya, de nem tökölődök,elvágom,majd ahonnan biztos tudom hogy nincs megtörve ott egyszerüen össze kötöm a kébeleket színt a színhez,majd letixózom egyesével és hasít tovább
2010. júl. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de maga a fejnél vált le, én is legszivesebben ezt csinálnám..
2010. júl. 16. 17:04
 7/8 czibles ***** válasza:

tegyél rá törésgátlót.

(50Ft alatt van /darab)

2010. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 czibles ***** válasza:
mármint majd az új kábelre, hogy legközelebb ne törjön el a kábel.
2010. júl. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!