Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kell megváltoztatni a...

Hogyan kell megváltoztatni a router Ip címét?

Figyelt kérdés
A routert switch-be akarom állítani.Így szeretném a netet megosztani.Ha a dhpc-ét kikapcsolom utánna nem tudom elérni a routert. Kérném a segítségeteket!
2019. szept. 3. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Tehát a routert magát nem használod, csak a switch részét?

A switchnek nem IP címe van, hanem a portjainak MAC címei. Amúgy ha a routert nem használod, akkor miért akarod elérni? Nem világos, hogy mit szeretnél és ehhez képest mit csináltál.

2019. szept. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
wan port helyett a lan portba csatlakoztattam a kábelt.de így nem tudom elérni a routert.
2019. szept. 3. 16:23
 3/4 A kérdező kommentje:
Hogyan kell beállítani a routert,switch módba ,hogy elérjém a 192.168.0.1 Ip címen?
2019. szept. 3. 16:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz jó ha 192.168.0.1 a router IP címe, mert valószínűleg van előtte egy HGW, aminek ugyanez az IP címe.


Először is a router LAN IP címét állítsd át egy szabad, DHCP scope alatti/feletti IP címre, de tartományon belül (például 192.168.0.2), utána állítsd be az alapértelmezett átjárót és ugyanezt elsődleges DNS -nek is a routerben (megadhatsz másodlagos DNS -t is, de nem szükséges), majd kikapcsolhatod a DHCP szervert a routerben. Így működni fog s wifije is ha van és a szabad LAN portok is használhatóak, de például IP TV üzemeltetésére alkalmatlan (tapasztalat).


Statikus IP -vel tudsz laptopról/asztali pc -ről és mobilról is (wifin) csatlakozni a routerhez (ha van wifije), ha már kikapcsoltad a DHCP szerverét, ha nem akarod reset -elni és nulláról konfigurálni, bár az lenne a legtisztább szerintem. Ezt persze csak akkor, ha az esetleges előtte lévő 192.168.0.1 -es című HGW -ről lekötöd. Addig annak a konfigurációs felülete jön csak be... Ha esetleg nincs ilyen című eszköz előtte, akkor lehetséges, hogy más tartományban van az előtte lévő eszköz, például 192.168.1.1

ami miatt ugyanúgy nem fog működni a helytelen konfiguráció miatt...

2019. szept. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!