Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Okos tv Youtube csatlakozás...

Okos tv Youtube csatlakozás korlátozása? Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Van egy TX-40DS400E Panasonic TV a kocsmánkban, azt szeretném valahogy elérni hogy ne tudjon bárki bármikor csatlakozni rá aki ugyan azon a Wifin van mint a tv, és Youtube-n keresztül és zenét rakni.

Valahogy lehetséges ezt korlátozni? Hogy pl csak én tudjak csatlakozni a saját telefonomról?



2019. aug. 18. 12:10
 1/3 Mr. V. ***** válasza:
100%

Érdemesebb külön wifin tartani, ez a legegyszerűbb, mert a mai legtöbb router támogatja a kettős wifi-t, azaz a normál wifi mellett egy teljesen más jelszóval (vagy anélkül) akár teljesen más néven sugárzást, ami korlátozható sebességre és időpontokra is (pl. csak nyitvatartási időben üzemel).

Guest network-nak nevezik a router beállításaiban.

Úgy vélem ez a legpraktikusabb és legegyszerűbb megoldás.

Magát a tévét nem ismerem (ezt a típusát, csak egyel korábbi szériát), de szerintem nem lehet korlátozni... mert az én szériámban külön mobilprogrammal (panasonic remote) lehet videót átjátszani, kezelni funkciókat (hangosítás, csatornaváltás, kikapcsolás) és ezt annyi mobilról, ahány a wifire csatlakozik, mivel belső wifi, az egész család kezelheti, gondolom ezért nem raktak rá ilyen jellegű szigorítást, amire te gondolsz.

2019. aug. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, ez nekem eszembe sem jutott...

Több szempontból is jó amit írsz, zárás után ne járkáljanak ide wifizni az emberek.


Régebbi router, de ahogy látom a beállításaiban támogatja a guest network-öt (TL-WR841N).


A sima hálózat lesz a kocsma neve és egy elég erős jelszó, a vendég hálózat pedig szintén a hely neve - free, és jelszó nélkül.

2019. aug. 18. 13:30
 3/3 P.O.C. ***** válasza:

Van egy AP Isolation nevű beállítás a Wi-Fi beállítások között, ami gyakorlatilag letiltja a helyi hálózati szolgáltatásokat Wi-Fi -n keresztül, így csak az Internethez férhetnek hozzá.


Ha támogat Multi-SSID -t a routered, akkor a közösségi Wi-Fi -n engedélyezed az AP Isolation -t, a privát Wi-Fi -den meg nem.


[link]


Amúgy nekem Samsung TV-m van, ott rákérdez, hogy engedélyezed-e xyz eszköznek az adott műveletet vagy nem. És csak távirányítóval tudsz válaszolni.

2019. aug. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!