Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyszer játék közben kidurrant...

Egyszer játék közben kidurrantak az alaplapon a kondik, és a videokártya-ventillátor elolvadt. Ezek ellenére lehet, hogy még jó a videokártya?

Figyelt kérdés
Egy ATI videokártya volt, és játék közben a videokártya foglalata körül kipúposodtak az alaplapon a kondik, volt amelyik kidurrant. Ezek után azért újraindítottam 1-2x, és a videokártya adott képet, és a windows sosem állt fel, mert mindig megakadt a procedúra, de képet mindig adott a videokártya. A problémát amúgy egy ismeretlen eredetű táp okozta, ami valószínűleg fűrészfog-jelet adott le. Lehet, hogyha kicserélném a hűtést rajta (a videokártyán), rendesen működne?
2010. júl. 10. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:

nem a táppal van a gond, hanem nagy áramfelvétel volt a csúcs-egyenirányító kondenzátorokon, és így "kisültek"

HA a venti is megolvadt, akkor gyanítom hogy ott kellemetlen 100 °C feletti állapot uralkodott, és a félvezető processzor megsérült.


attól hogy ad fekete képet, rajta fehér betűket, nem jelenti azt, hogy minden logikai egység tökéletesen működik benne, gondoljunk egyes játékokra, amik képhibát adnak. A bios ehhez képest semmilyen funkciót nem használ a processzorban.


egy ilyen kaland után fognám az egészet és be a kukába. Nem kötéltáncolnék egy ilyen sérült konfiggal, sem az alkatrészeivel.

2010. júl. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. Csak gondoltam, megkérdezem, mert legalább a videokártya ha megmaradt volna... De úgy tudom, a processzor még egy ilyen eset után is működőképes kell maradjon. Szerintetek?
2010. júl. 10. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!