Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek?

Milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés

Max 80 ezret szánnék rá, netezésre, filmnézésre használnám.

Ezek közül melyik érné meg legjobban?



2019. jún. 12. 09:46
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#10 És az úgy összesen mennyibe kerülne?

Egy 8 éves laptopnak azért már bőven lejárt a szavatossága nem? Gondolom a HDD sem teljesen egészséges már és a processzornak is árthatott, hogy soha nem volt takarítva a gép...

Ja és a Windowstól is kaptam egy üzenetet nemrég, hogy hamarosan megszűnik a Windows 7 támogatás, és vegyek új gépet, mert a 10-et nem bírná...

2019. jún. 12. 10:35
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, a jelenlegi pènzedből (80k) nem tudsz értelmes laptopot venni. A jelenlegi laptopod egy kisebb felújítással (takarítás, SSD, esetleg +4 GB RAM) még évekig kiszolgálna téged, és összesen kerülne 20-25k-ba ez a művelet. Ráadásul így véded a környezetet is, mert nem termelsz elektronikai hulladékot.

A Windows 10-et is lazán elbírja a géped. Windows 7-ről még mindig ingyenesen lehet rá frissíteni: [link]

2019. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
És még egy zárójeles megjegyzés: nemrég "újítottam fel" egy pontosan ugyanolyan gépet, mint a tiéd, gyors lett Win 10-el és halk.
2019. jún. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a Lenovo IdeaPad 3xx verzióit kerülném.

Tapasztalat alapján, könnyen hajlik ott ahol nem kéne.

Az első igaz hogy pentium nem egy silány celeron.

De 4x 1.1GHz, a turbó 1 mag -ra 2.7GHz, de hamar melegszik.

A 2. és 3. hasonló teljesítményű mint a mostani géped, egy hajszállal gyengébb csak.

A 4. viszont megint vissza lépés.


Én nem javaslom ezekre történő váltást, előrébb nem kerülsz, csak hátrább.

Én is csatlakozom a takarítás és újra pasztázás mellé, és egy olcsóbb SSD is rengeteget dobna a sebességen.

150 alatt nem igazán érdemes nézelődni, többnyire FaceBook és YouTube -hoz is gyenge gépek vannak.

2019. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Most fújt egy hangosat és mintha felzúgott volna a ventilátor. 1080p videó megy a youtube-on és elindítottam a skype-ot. Most 50 fok körüli a hőmérséklet, reggel ennyi terhelésnél már kikapcsolt a gép.
2019. jún. 12. 13:45
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez durva, hogy 8 éve nem volt szétszedve :-D Használt "üzleti" mocskot semmiképpen nem vennék, vajon mennyire életszerű, hogy az újszerűnek hirdetett gépet eladják külföldön tized áron a jóságos magyar nepper bácsinak, hogy ő utána itthon eladhassa szegény rászoruló honfitársainak? LOL


Fater 2012-ben vásárolt gépe (kb 120 ezer ft volt) hasonló karbantartásban részesült, egyszer sem volt karbantartáson. Na most tavaly szétkapták a szervizben, kitakarították, 128 gb ssd, hasít mint a villám. Valami régi i3-as proci van benne, talán 3. gen.

2019. jún. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!