Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért szaggatnak rajta a...

Miért szaggatnak rajta a flash videók?

Figyelt kérdés

Sziaszok!

Van nekem egy, jó régi, HP Omnibook XE4100-as laptopom.

1,2-es Celeron procival, S3 Twister videókártyával (32 Mb rendszermemóriát eszik) és 512 Mb SD RAM-mal. De hogy létezik az, hogy pl. a Youtube-on egy nyamvadt videót sem tudok megnézni, mert kb. 3-4 FPS-el tudja lejátszani? Kétféle VGA drivert is felraktam már, de az sem segít. Ennyire gyenge lenne a hardver egy SD minőségű videó, nem teljes képernyős lejátszásához? :)

Flash player is a legújabb. Egyik videómegosztó oldal nem kéri a frissítést, így, mikor újra telepítettem a Windows-t, még egy régebbi Flash player volt fent, de az is elég gáz volt. Tudtok ebben nekem segíteni? (Tudom, új gép kellene, de azért érdekel, hogy ekkora hardver nem elég? Mert pl. az UT 2003 demója, minimum grafikán alig-alig szaggat 1024x768-ban... :) )


2010. júl. 6. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A flash videó egy nagyon... érdekes szabvány. Nem támogat semmi féle gyorsítást, a te videókártyáddal meg aztán végképp, mindent a processzor kódol. Szerintem az a kis celeron lehet a szűk keresztmetszet.
2010. júl. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod!:) De tudjátok, mi az érdekes? Van egy 5800-s Nokiám. Ha azzal nyitok meg bármilyen Youtube-os linket, egyik sem szaggat. És a telón nem külön programot használok, ami lebutítja a videót, és kis bitrátával dolgozik... Hanem Opera Mobile-t használok, ami normál weboldalként nyitja meg... :) Tényleg nem értem...
2010. júl. 6. 18:33
 3/4 anonim ***** válasza:

mert az opera mobile elküldi a böngésző információját a Youtubénak, és válaszul egy gyengített felbontású flash movie-t streamel neki vissza.


S3 videókártya jó régi darab, még 1993-ban használtam utoljára.


az UT 2003 pedig egy igénytelenebb régi játék, mi is toltuk, de az is már őskori játéknak számít.

2010. júl. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is a válaszod! :)
2010. júl. 6. 19:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!