Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 270000ft-ból milyen gépet...

270000ft-ból milyen gépet hoznátok össze?

Figyelt kérdés

Videózok, és a jelenlegi gépem már kezd kihalni, szóval itt az ideje leváltanom. Mindenképp szeretnék bele egy avermedia/elgato-t is, mivel konzolról is gyakran rögzítenék.

Amit lecserélek:

Gigabyte GA-B75M-D3H Rev. 1.1

Intel Core i5 3470

Gigabyte HD7750 1GB GDDR5

8GB 1333MHz DDR3

FSP 500W

Thermaltake V3


Eddig intel proci/amd kari párti voltam, de most kipróbálnék egy nvidia kártyát is.


Van rá 270 ezrem, monitor, egyéb periféria nem kell.



2019. máj. 10. 17:04
 1/8 szántóvető ***** válasza:

ryzen 7 1700: 47e

msi x470 gaming plus:44e

g.skill ripjaws 16gb ddr4 3666 mhz: 38e

msi rtx 2070 aero: 168e

vagy:

i7 8700k: 117e

msi 1660ti: 95e

g.skill aegis 16gb ddr4 3000MHz: 26e

msi z390 a pro:39e

ha nem akarod húzni a procit akkor a sima 8700 jóval olcsóbb.

2019. máj. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Ha 270 a keret én ezt venném a helyedben. Mivel videózol ezért a renderelésnél kell a procinak a többmagos teljesítménye. Ezért én azt javaslom hogy kb egy ilyet állíts össze. Ez a konfig hosszútávon tökéletesen kiszolgál és minőségi alkatrészeket tartalmaz. A ház jól szellőzik. A Ryzen 7 2700 az egyik legerősebb proceszor 8 mag 16 szál. Azért kell hozzá ilyen komoly alaplap mert a 8 maghoz 16 szálhoz kell a jó VRM felépítésű alaplap, nagyon fontos. A táp 650W Valódi Bronz. 480GB SSD kell a gyors működéshez. A 1660 elég erős kártya szerintem az igényeidnek. Persze az 1660Ti meg a 2060, 2070 erősebb, de szerintem neked a teljesítményeloszlásban a procin kesz a hangsúly. De lehet felváltani Egy Ryzen R5 2600-al, olcsóbb alaplappal és drgább kártyával pl egy 2060. Ha akarod ezekt is elküldöm. Amit én összeraktam az alkatrészek összhangban vannak. Hosszú évekig ki fog téged szolgálni.

Alkatrészek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. máj. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

#2 Az első erősen kérdéses, de hallod, amiket te írsz az aztán nem semmi. X370\X470 lap kizárólag akkor kell ha SLI konfigot építesz, minden(!) más esetben bőven elég egy b350\b450 chipsetes lap kb fele ennyiért, semmi pluszt nem ad. Teljesen mindegy hány magos, a kérdés a fogyasztás, a VRM(nézz utána hogy miről van szó, mi az egyáltalán hogy "jó VRM felépítési lap"??)ívesen leszarja hogy minek kell az áram,azzal foglalkozik hogy mennyi kell - és amennyi kell az nem kimondottan sok, 8 maggal sem. A táp meg egy vicc, persze, világíccson', az nem baj hogy ennyiért legfejlebb normális 450 es tápot kapsz, rá van írva hogy 650, hiszen kell is az a teljes terhelés alatt 300W< fogyasztó rendszernek! Az A400 meg tudod mitől a legolcsóbb SSD? Attól hogy szar ahogy van, alig gyorsabb mint egy jobb HDD, csak négyszer annyiba kerül, pár ezer forinttal drágábban van már pl crucial mx500 ami ugyan távolról sem a leggyorsabb, de az egyik legjobb ár\érték arányú ssd ma - és nem utolsó sorban érezhető a különbség egy hdd hez képest.

Nem baj ha nem tudsz dolgokat, de te jó ég, ne osztogass akkor tanácsokat.

2019. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 2660-as RAM meg felejtős, Ryzenhez magasabbat.
2019. máj. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Figyelj! A VRM felépítés alatt azt értem, hogy sok fázis van és ezeknek megfelelő a hűtésük. Légy szíves nézzél már meg egy 22k gigabyt alaplapot. Beleraksz egy 2700X és aztán felrobban. Erős procihoz jó minőségű lap kell. Nem az SLI miatt javasoltam. Te egy I9 9900k is egy 20k-s lapba tennél, az tuti. A táp pedig az egyik legolcsóbb BRONZ 650W táp amit kapni lehet. Ha megnézed az arukeresőt akkor látsz csomó Bronz nevű tápot de azok mind kamu, átverés. Ha rámesz ezeknek a tápoknak a gyári oldalára akkor CSAK az a Bronz aminél a HITELESÍTÉS van. Az nem bronz táp aminél az van írva hogy 87% efficiency az NEM bronz. A 450W os táp is bőven jó. Csak egy 600-650W os táp sokkal halkabban üzemel. Az SSD pedig oké, neked melyik HDD-d nek van 500MB/s olvasási és 450MB/s írási sebessége, azt megnézem. Amit te küldtél az persze egyértelműen jobb, de az én konfigomba ez fért bele árban. NVM M.2-es SSD is mehetett volna bele, de a magas olvasási és írásí teljesítményt szinte semmi nem használja ki, kivétel akkor ha egy NVM SSD-ről másolsz egy NVM re. A Ram pedig 2666MHZ, az tökeletes mert az a aki írta a kérdést én nem hiszem hogy ért a ramokhoz.

Amit én összeállítottam az annak az embernek jó aki nem igazán ért hozzá, de szeretne nagy teljesítményt. De figyelj ha jobban vágod akkor légy szíves dobjál meg pár linkel, hogy te mit tennél bele.

2019. máj. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vásásrló! ha ez előbbi táp neked sem felelt meg akkor itt egy pár amiből tudsz választani.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


És itt egy másik alaplap:

[link]


Egy másik RAM:

[link]

2019. máj. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6


Tehát már mégse annyira tökéletes az a 2666MHZ RAM?.

2019. máj. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, nekem van egy olyan megérzésem, hogy aki gépösszeállítást kér az a nem ért a gépekhez. Így 2666MHz fölötti ramnak nincs nagyon értelme, de te tudod.
2019. máj. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!