Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy merevlemezre telepítek...

Toma9999 kérdése:

Ha egy merevlemezre telepítek egy operációs rendszert akkor az másik PC-be áthelyezve is működni fog?

Figyelt kérdés
Persze driverek nélkül, csak és kizárólag egy Windowst.

2019. máj. 8. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem valószínű, mivel a Windows alapból magától is felrak drivereket.

Akkor talán működhet, ha csak az első újraindításig telepítesz, mert akkor még csak átmásolja a fájlokat a telepítőmédiáról, nem driverez.

2019. máj. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Illetve valószínűleg ímmel-ámmal elindul, de az aktiváció ugrott, és esélyes, hogy driverek hiányában alapvető dolgokkal is problémázni fog. (Nincs hang, 16 szín, nincs USB, ilyesmik.)

Egyébként ha az az oprendszer nem Windows, hanem Linux, akkor általában gond nélkül átvihető másik gépre is.

2019. máj. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Derwer ***** válasza:
100%

Linux régóta jól, teljesen jól viseli az ilyen költözést.

A windows pedig a windows10 óta viseli jól.


Tehát 2019ben egy modern OSsel, jó eséllyel működni fog a dolog.

2019. máj. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták, Linux 99% hogy zokszó nélkül kibírja az ilyet, Windows 10 olyan 80% (persze az aktiváció ugrott), Win 7 és 8 kb 40%, hogy kibírja.


De vannak csodák is, mert én láttam már olyat, hogy Athlon XP-ről Core2Duo-ra lett cserélve a gép, de a Windows XP mégis kibírta és csak pár driver kellett neki.

2019. máj. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

HA Inteles gépből inteles gépbe teszed, akkor majdnem biztos hogy működni fog, főleg ha a régebbi gépből teszed az újabb gépbe a rendszert. AMD platformnál nem olyan egyértelmű a helyzet, az am3 rendszer nem megy am4 gépekkel.

Az op.rendszerek közül a win10-nek a legnagyobb esélye, nagyon sok az előtelepített driver, ez foglalja a sok helyet.

HA inteles gépből AMD-be raksz rendszert nagyobb eséllyel indul be mint fordítva, nekem ez a tapasztalatom.

Ha indulás közben kékhalállal újraindul, akkor nincs mit tenni csak az újratelepítés segít. Arra érdemes odafigyelni, hogy a rendszer UEFI vagy Legacy módban telepített, mert a BIOS-ban ezt előre be kell állítani, ha egy régebbi gépbe megy ami nem tud UEFI és Win10, akkor lehet konvertálni.

2019. máj. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk működött a dolog két laptop között. A fiam Asus gépében meghalt a vinyó, kivettük az én régi Lenovo gépemben levőt, amin frissen telepített, aktivált win10 volt, áttettük az ő gépébe és gond nélkül működött, az aktiválás is megmaradt. A mai napig nem lett újratelepítve, azóta is működik.
2019. máj. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A biztos megoldásnál maradtam és inkább feltelepítettem helyben.


Köszi mindenkinek a választ.

2019. máj. 9. 22:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha ilyesmivel próbálkoznál akkor technikailag csak a Windows 8.1 és a 10 jöhet szóba, viszont a zárt driverek ugyanúgy gondokat okoz mint az előzőeknél.

A linuxnál valóban csont nélkül megy ahogy előttem írták.

2019. máj. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!