Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I3 7100 ról mire váltsak ami...

I3 7100 ról mire váltsak ami viszonylag olcsó?

Figyelt kérdés
i3 7100-ról szeretnék váltani jelenleg egy gtx 1060 3gb-os kártyám van és szeretnék mellé jobb procit,csak nem tudom mi érné meg ami jelentős fps növekedést hozna de nem lenne arany áron.

2019. ápr. 30. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért most mennyi Fpst érsz el átlagosan?
2019. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ryzen 5 1600-ra minimum.
2019. ápr. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
I5 7600 kiszolgálná teljesen a vga-t.
2019. máj. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na de Ryzenhez alaplapból is kéne másik. Ha maradnál a meglévőnél, akkor 28k-ért van hardveraprón i5-6500, vagy esetleg 53k-ért i7-7700. Ha szigorúan a játékokat nézzük, ez az i7 még jobban is teljesít valamivel, mint az 1600.
2019. máj. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a cipőben jártam, vettem egy használt garis Core i7 7700-at 50 ezer Ft-ért, nyilván bőségesen elegendő még a Core i7 7700, ha megfelelő áron tudsz venni egyet most tedd meg, míg el nem fogynak, játékok alatt úgy teljesít, mint egy Ryzen 5 2600, de persze a Ryzen jobb renderelésre, ha csak játszani akarsz nem éri meg lecserélni az egész rendszert!
2019. máj. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mit akarsz játszani?

Ha pubg, csgo siege forza Minden jelenlegi játék akkor én egy 8100-at vennék(és fogok is minden bizonnyal) mert olcsóbban jobb teljesítményt fog nyújtani mint egy ryzen 5 1600X mert a játékok így vannak optimalizálva. DE ha majd pl a borderlands 3-al akarsz játszani akkor meg mehet a r5 1600 mert az a játék úgy lesz optimalizálva, hogy kihasználja.

Remélem segítettem a döntésben.

2019. máj. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Válts szerintem platformot ryzen-re! És vegyél b450 alaplapot és egy ryzen 7 1700-at mellé! Jobban teljesít amúgy is mint az i7 7700 és olcsóbb, illetve időtálóbb!
2019. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Érdemes B450-es alaplappal vásárolni Ryzent, mert még a 3000-es széria és talán a 4000-es széria is még bele fog menni.
2019. máj. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem mindenki válaszában van valami igazság. Nyilván gazdaságossági szempontból maradni kellene az LGA1151 chipsetes prociknál (hetedik generáció). Ha generációt váltasz Intel oldalról, kapásból új alaplapot kell venned. Ha pedig átmész AMD platformra akkor új alaplap + érdemes magasabb órajelű RAM-ot is venned.

Ajánlani egyiket sem akarom, mivel most érkeznek a harmadik generációs Ryzen-ek amik eléggé megboríthatják a piacot. Bár szerintem nem lesz olcsó egyik új procija sem. Jelenleg még mindig rengeteg játék Intelre van optimalizálva. Egyszerűen a Ryzen hiába erősebb papíron + többmagos + a többmagos nyers teljesítménye nagyobb, még mindig az Intel procik a jobbak játékra. Reméljük ez idén megváltozik.


Neked viszonylag nem régi alaplapod van, én mindenképp vennék most egy hetedik generációs I5 vagy I7 procit használtan, aztán elkezdeném gyűjteni a pénzt egy Ryzen harmadik generációs platformra, vagy az Intel jövőbeni tizedik generációjára :)

Remélem segítettem.

2019. júl. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!