Egyetemistának legjobb laptop/notebook?
Az egyetem (vagy a kar) oldalán a képzésnél általában fel van tűntetve hogy milyen specifikációkkal ajánlanak laptop-ot venni. Sokaknak még kedvezményük is van ilyen-olyan viszonteladónál.
Vagy nemtom, boccs, ha nem erre voltál kíváncsi, akkor viszont nem értem a kérdést.
Sosem szoktak diákokkal olyan programokat használtatni, amikhez különösebben erős gép kell. Még akkor sem ha kifejezetten informatikai vagy mérnöki képzésre mész. Egy teljesen fapados laptoppal is végig lehet csinálni egy képzést (bár ilyet nem ajánlanék.)
A 250 ezres keret viszont teljesen jó, ennyiből már egész használható laptopokat lehet kapni, amikkel akár játszani is tud a tulajdonos (egy egyetemista azért szórakozni is szeretne gondolom).
Szerintem ekkora keretösszegnél ezeket érdemes figyelni:
- Mindenképp legyen benne SSD és mellette egy HDD. A HDD legyen 1 terrás, az SSD pedig 256 megás, esetleg 512-es, de ez már nem hiszem, hogy bele fog férni a keretbe.
- A processzor valamilyen újabb generációs (7-8) Intel i5-ös.
- RAM-ból (memória) DDR4-es legyen és 8 giga, vagy több. Szerintem a 8 egyelőre elég.
- Ha szeretne is játszani a "gyerkőc", akkor legyen benne valami dedikált videókártya. Ezekhez annyira nem értek, én valamilyen GeForce kártyát vennék, 4 giga memóriával.
- El szokták hanyagolni a kijelzőt, de mindenképp javaslom, hogy full hd legyen és matt. A matt kijelzőkön nem csillog annyira a fény, könnyebb őket használni.
- Ha van ismerősötök aki tud rá Windowst telepíteni "okosba", akkor operációs rendszer nélkül vegyétek, mert így olcsóbb.
- DVD oldasót már tök fölösleges laptopba venni. Ha van az se baj, de már nem használja senki.
- Nem tudom, hogy létezik még laptop USB 3.0-ás (vagy jobb) csatlakozó nélkül, de azért érdemes ránézni, hogy van-e rajta ilyen.
- Garancia általában az ilyen laptopokra 2 vagy 3 év van. Érdemes ezt is számításba venni, nyilván jobb a 3 év.
Ha ez túl sok infó egyszerre, akkor később akár tudok ajánlani konkrét típusokat is.
"Ha van ismerősötök aki tud rá Windowst telepíteni "okosba", akkor operációs rendszer nélkül vegyétek, mert így olcsóbb."
Oh, nincs már ingyen windows+Office az egyetemistáknak?
Anno volt ilyen "tisztaszoftver" cuccos...
Az "Egyetemistának " is azt kellene tudnia, mire használná a gépet...:)
Gépész, vagy építész karra komolyabb gép kellene a tervező szoftverekhez. A többihez valóban elég egy "fapados" gép is.
"Oh, nincs már ingyen windows+Office az egyetemistáknak?
Anno volt ilyen "tisztaszoftver" cuccos..."
Amikor én voltam egyetemista akkor volt, de őszintén szólva annyit szívtam vele, hogy inkább ráraktam egy törtet :D
"Gépész, vagy építész karra komolyabb gép kellene a tervező szoftverekhez. A többihez valóban elég egy "fapados" gép is."
Van 3 gépész ismerősöm, egyiknek sincs túl erős gépe. Nyilván gyorsabb - gondolom én - egy jobb laptopon, de ezért senki se vegyen 400 ezres gépeket, mert pénzkidobás. Az egyetemeken lévő PC-k nem szoktak túl nagy erőművek lenni hogy enyhén fejezzem ki magamat és ott is tudnak velük dolgozni a hallgatók sejtésem szerint.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!