Milyen hangkartyat vegyek kondenzatoros mikrofonhoz?
A legolcsóbb, amit tudok javasolni:
* [link]
van benne fantomtáp, van benne mikrofon-előerősítő, van direkt - késleltetés nélküli (a mikrofon hangját az énekes egyből hallhatja a fejhallgatójában) - monitorozási lehetőség, képes stúdióminőségű - 24 bit/192 kHz - felvételre, van hozzá ASIO-driver (ami alacsony késleltetésű felvételt tesz lehetővé).
Ha 50 Hz van ráírva, addig biztosan tudja hibátlanul. Hogy alatta mit csinál az nem tudható, lehet nem is vesz fel semmit, lehet felvesz valamit de nem fog jól szólni, de ha szerencséd van még az is lehet, hogy felveszi rendesen. A profi mikrofonokhoz szoktak lenni frekvenciaátviteli karakterisztika diagrammok. Ha a tied ilyesmi, akkor jól fog szólni a mély tartományokban is:
Az UMC 202HD Behringer az kiváló, a MIDAS előfokja remek, de annyiban jobb a 204 ebből a típusból, hogy könnyebb rá hangszórót tenni és lehet vele midizni is, ha van egy szintid, vagy lesz esetleg és nem sokkal drágább. Ez már tökéletes, felesleges drágábbat venni.
A mikrofonok általános célra az audió technika at 2020 nál kezdődnek, de vokálra már jó lehet a behringer C2, vagy C4, vitás, hogy melyik a jobb, szerintem a C2. A másik érzékenyebb ugyan, de minden elég vacak rajta, a tubus is fele olyan vastag, nincs jó híre, de nem próbáltam, csak véleményeket olvastam. Ezek pont vokálra valók, nézhetsz ennél drágábbat, a lényeg, hogy sztereó kondenzátoros mikrofonpár legyen.
Ezek olcsó sztereó mikrofonpárok, vegyél hozzájuk két állványt és két oldalról vegyél, lényegében egymástól elég messzire, de kipróbált, optimális távolságra elhelyezve.
A Muzikernél és a Hit space nál más, más ára szokott lenni.
Az utóbbinál esetleg ki is próbálhatod, mert rendes üzlet, nem csak internetes, feltéve, ha van kibontva nekik éppen.
Ingyenes szoftvernek az Audacity már jó, de a Cakewalk by BandLab még jobb szerintem, ha van türelmed kiismerni.
A hangkártyánál két xlr bemenet kell a két mikrofonhoz két kábellal természetesen rákötni, (ezt külön meg kell venni) ekkor rá kell adni a fantomtápot és line állásban hagyni, de ezek a bemenetek multifunkciósak, így akár az elektromos gitár Jackjét is bele lehet dugni, csak akkor az inst(rument) gombot be kell nyomni, de akkor a 48 V fantomtápot nem.
Hátul rá lehet dugni a midit, ha van és adják hozzá az usb kábelt, amivel a laptopra csatlakoztathatod.
Érdemes nézni a frekvencia mintavételezést, ma már a 192 Khz igény.
A kijelzők nem olyan fontosak, amúgy is a szoftverben figyeli az ember, meg minden effektet úgyis ott adsz rá, például a zengetőt.
A mikrofonnál figyelni kell az érzékenységet (spl), az iránykaraszterisztikát, amely lehet vese, nyolcas, vagy gömb alakú, ez azt jelenti, milyen irányból vesz, illetve merről érzékeny.
A kismembrános kondenzátor mikrofonok jobbak a magasabb hangokra, mint az ének, a nagy, vagy a közepesek meg általános célokra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!