Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4K HDR filmek nézéséhez...

4K HDR filmek nézéséhez milyen erős PC kell?

Figyelt kérdés

Most vettem egy 4K HDR képes TV-t, és számítógépen keresztül szeretnék rajta filmeket nézni. Most csak egy régi lapopom van, amin az 1080p-nél nagyobb videók már akadoznak (akkor is ha oniline stream-elem meg ha VLC-vel nézem).


Nem kell, hogy játékok menjenek a PC-n, kizárólag filmnézésre kellene.



2019. márc. 24. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy Ryzen 3 2200G-nek pl elégnek kell lennie. A többi alkatrész meg nem olyan érdekes. Legyen 8 giga ram és egy nem túl gagyi tápegység és minden jó lesz.
2019. márc. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, ha nagyon spórolósan akarom neked összerakni, akkor olyan max 80 000Ft körül megvagy. Ami ehhez kell:

Proci: Ryzen 3 2200G - mind árban, mind teljesítményben ez a jobb választás szerintem, az Intel kissé túlárazott mostanság. Olyan max 30 000Ft-ból meg is vagy.

Videókártya - nem kell, a proci egy combosabb IGP-vel, a Vega 8-al van felszerelve és bár a 8. gen Intel procik UHD IGP-i is képesek 4K multimédiára, a Vega 8-nál jelentősen gyengébbek. Ha az i3 8100-hoz és annak UHD630-ához akarom hasonlítani (mivel azzal van egy partiban), akkor nagyjából erre kell számítani: [link]

Alaplap - Valami olcsó A320-as megteszi. Ez kijön olyan 15-20 000Ft között.

RAM - A választott alaplap QVL-listájáról mehet egy DualChannel, 3000MHz, XMP-támogatott 8GB-os kit. Ez olyan 20 000Ft körül lesz.

Ha nem kell más (gépház, tárolók, optikai meghajtó esetleg, tápegység), akkor ez eddig olyan 70 000Ft-ból meg is lehet. Ha netán kellenének azok a plusz eszközök, akkor értelmes, ehhez a konfighoz megfelelő tápot 10-20 000Ft körül kapsz, 1TB HDD-t 12 000Ft körül találsz, gépházat akár már 5000Ft körül is találsz (max 10 000Ft), optikai meghajtót meg szintén fillérekért, olyan max 5000Ft-ért.

2019. márc. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez amolyan felületes segítség, ha úgy tetszik. Mivel a kínálat mindig változik, ezért nem akartam konkrét modelleket írni. Ha pedig szeretnéd, összerakhatom konkrétan a jelenlegi kínálat szerint is én mire gondoltam mind Intel, mind AMD vonalon, csak én az Intel vonalat már most lelőném az árazás miatt. Épp egyik ismerősömnek is összedobtam egy ilyesmi 2200G-alapú konfigot, és remekül megy neki. YT-on 4K nem okozott gondot, azt tudom.
2019. márc. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 meganers válasza:

Ha szeretnéd jobban átlátni a témát:

[link] - az összefoglalóval kezdd!


[link]

2019. márc. 25. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem simán jobban járnál egy kínai média box-szal. Sokkal egyszerűbb, olcsóbb és kevesebb áramot fogyaszt. Ha van benned némi kalandvágy, akkor meg lecseréled rajta az androidot Librelec-re és meg is vagy.
2019. márc. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!