Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD szeretnék vásárolni de...

SSD szeretnék vásárolni de csak sata2 csatolom van. Kérdés mivel lenne gyorsabb sata2 vagy m.2 ssd egy pci express×16 foglalatba egy adapter segitségével?

Figyelt kérdés
2019. márc. 14. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

A második verzió nyilvánvalóan gyorsabb...meg lényegesen drágább is.

Egy olyan konfigba, ahol Sata 2 a leggyorsabb sata illesztő, oda véleményem szerint pazarlás ilyet tenni.

Oda egy belépő szintű sata3-as SSD is bőven megfelel.


....De a e pénzed, a te döntésed

2019. márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó neked a sata 2 .
2019. márc. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A pcie foglalat a gyorsabb feltéve, hogy legalább 4*pcie beszélünk. itthon 4000ft egy adapter, az alin 2000ftmár megkapod.

De az alaplapodnak is támogatnia kell ha erről az ssd-ről akarsz bootolni!!! Ez nagyon fontos és többen beleesnek abba a hibába, hogy ezzel nem számolnak.

Végezetül annyit, hogy az SSD gyorsaságát 2 értékkel lehet jellemezni, válaszidő és olvasási-írási sebesség. A reakció időt nem befolyásolja a csatoló, az a vezérlő típusától függ, az írási sebesség viszont a csatoló korlátozza. Ha ksiebb fájlokról van szó, akkor semelyik ssd sem tud 100-150mb/s jobb értéket produkálni, vagyis ott nem lesz korlát a sata2. Viszont ha nagy fájlokat másolsz, akkor nem minegy hogy 300mb/s vagy 3000mb/s. De az sem mindegy hova másolod az adatot, mert ha egy HDD-re vagy USB pen-re akkor már megint nincs értelme a gyorsabb SSD-nek.

2019. márc. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat szerintem maradok a sata2 csatolonál . Szerintetek jól döntöttem?
2019. márc. 14. 18:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Leírtam hogy nem kell neked más jó lesz.

Felesleges litaniat írni nekem volt sata2 ssdvel jó volt sata 3ra valtaskor hát nem igazán változott semmi M2 SSD esetén mintha gyorsabb lenne :) ennyi. Valamivel tán jobb. Semmit se ér.

2019. márc. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!