Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudok írni a merevle...

Miért nem tudok írni a merevlemezre?

Figyelt kérdés
Két hónappal ezelőtt vettem egy 2TB-os Western Digital belső merevlemezt. Most valamiért nem tudok rá írni. Elkezdek átmásolni például egy 5GB-os fájlt, el is kezdi átmásolni 100-200MB/s sebességgel. De egyszer csak a sebesség leesik 0KB/s-re és onnantól nem csinál semmit.(Egy éjszakán keresztül úgy hagytam és akkor is ugyan úgy állt.) Mi lehet a probléma? Letöltöttem a Hard Disk Sentinel-t és a CystalDiskinfo-t és mind a kettő azt írja, hogy kiváló állapotban van.

2019. febr. 24. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Dugd át másik sata portba az alaplapon és egy másik tápcsatlakozót a hdd-be próbát megér. Kisebb fájl másolásával is ez a gond esetleg másik fájlt próbálj meg még. Másik kérdés honnan hová másolsz ?

Ha semmi se jó a felsoroltak közül, töredezettségmentesítést kell csinálni.

Harmadik lépés ha a fentiek nem jók:

Töltsd le a legfrissebb BIOS-t, Chipsetet, HDD és IDE vezérlők meghajtóit. Nyisd meg az Eszközkezelőt. Kattints a jobb gombbal az illesztőprogramot frissíteni kívánt eszközre, majd kattints az Illesztőprogram frissítése gombra.

2019. febr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csinálj a HardDisk Sentinellel egy rövid öntesztet. Az én 100%-os HDD-m ott bukott meg,nem tudta elvégezni. CSerélték gariba...
2019. febr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A gépemben van egy SSD és kettő hdd. Van az amire nem tudok írni, van egy ami tökéletesen működik. Ha az SSD és a jól működő hdd között másolok fájlokat az tökéletesen megy. De se SSD-ről se a jó hhd-ről nem tudok a rosszra másolni. Már megpróbáltam az átkötögetést másik csatlakozóba de így se megy. A BIOS meg az illesztő program a legfrissebb ami van.


Jelenleg nincs semmi azon a meghajtón mert megpróbáltam hátha lepartícionálom akkor működne de nem. Sőt a partícionálást win 10 telepítő parancssorában kellett csinálnom mert ha grafikus felületen csináltam egész egyszerűen lefagyott a gép.


Lefuttattam a tesztet és sikeres volt.

2019. febr. 25. 07:52
 4/7 A kérdező kommentje:
A kisebb pár száz KB-os fájlok átmásolódnak mert a nagy fájlokból az első 600-700MB pár másodperc alatt átmegy de aztán leesik nullára a másolási sebesség.
2019. febr. 25. 08:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Töredezettségmentesítettél már ?
2019. febr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az előbb írtam, hogy lepartícionáltam.
2019. febr. 25. 16:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged, próbáld ki egy másik gépben. Ha ott is szar akkor csere garanciában.
2019. febr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!