Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ti melyik tápot választanátok...

Ti melyik tápot választanátok a kettő közül, és miért?

Figyelt kérdés

Célom, hogy minőségi, megbízható tápot vegyek ami végig kísér engem minimum 10 évig. Játékra használnám a gépet, enyhe CPU és VGA túlhúzással, de csak néha napján, a hobbi kedvéért. A következő sorok azoknak szól, akik nem értenek hozzá, még is ide szeretnék írni a sztereotípiáikat:


- Nem, nem azért veszek 850W-ot, mert valaha is annyit kifogok használni. Mivel többlet teljesítmény van, hűvös lesz a táp, így halk is.

- Igen, szükségem van arra hogy moduláris legyen, a kábel menedzsment miatt.

- Azért ez a kettő, mert japán kondis mindkettő.

- Azért nem tudok választani, mert papíron alig van különbség köztük, de egyik mégis biztos hogy jobb, mint a másik.


A kérdés adott:) Melyiket, és miért pont azt, amit?


[link]


vagy


[link]


2019. febr. 18. 09:13
1 2
 1/11 MGéza ***** válasza:

"- Nem, nem azért veszek 850W-ot, mert valaha is annyit kifogok használni. Mivel többlet teljesítmény van, hűvös lesz a táp, így halk is."

Nettó hülyeség! A melegedés hatásfok és terheltség függvénye. Egy 850W semmivel nem lesz hűvösebb mint egy 550W ugyanolyan hatásfokú, de egy bronze plus 900W is melegebb lesz mint egy Seasonic Gold 450W ugyanolyan terhelés mellett. Ha a legjobbat akarod akkor valami platinum minősítésűt válassz, ez például sokkal jobb:

[link]

2019. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én a kettő közül pl. ezt a harmadikat választanám ha mindenképpen ennyit akarnék költeni egy tápra.


[link]


Ha meg olcsóbban szeretném, de mindenképpen fölöslegesen túlméretezve dolgot, akkor meg valamelyik kisebb GOLD testvérét.


És azért, mert nekem a kikapcsolható félpassív mód, meg a 10 év garancia érne ennyit.

2019. febr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, sejtettem hogy ilyen kommentek is jönnek majd. A szándék a fontos, vitába nem szállok veled erről, úgy hogy ne írj többet légyszi. Remélem jön olyan is aki ért hozzá.
2019. febr. 18. 09:29
 4/11 MGéza ***** válasza:
HA "értesz" hozzá akkor minek kérdezel? Nem, a maximális teljesítmény és a melegedés semmiféle viszonyban nincs egymással, de mindegy. Úgyhogy kicsit böngéssz szakirodalmat, tedd fel kérdésed szakirányú fórumokon, sehol nem fogják megnyugtatni a lelki világodat, hogy neked van igazad mert nincs. A tápegység hőtermelését, ezáltal a melegedését az adott teljesítményhez tartozó hatásfog melletti transzformálási veszteségét ami hő formájában nyilvánul meg a hatásfok határozza meg, amit egy grafikon formájában szokás ábrázolni.
2019. febr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#3 Nem, nem azért válaszolgatnak, mert értenek hozzá.


#1 #2-vel én is egyetértek.

2019. febr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#4 : És emiatt placebós platinát ajánlgatsz nekem, ami kisebb telejsítményű, mint az én 80+ goldjaim :D ... A te lelkivilágoddal van baj h itt rinyálsz és nem hagysz békén a hülyeségeddel :D Elmondom neked, a platina és a gold, és a 80 - 90 között SEMMI különbség nincs szinte:)
2019. febr. 18. 09:59
 7/11 MGéza ***** válasza:
Azért ajánlgatom neked, mert csak azt hiszed értesz hozzá. Arról sincs fogalmad, hogy a tápegység teljesítménygörbéje, ugye? Akkor nyilván azt se tudod, hogy alacsonyabb terhelési tartományban egy túlméretezett tápegység rendszerint veszít a hatásfokából, amit tesztekben elég szépen ki lehet mutatni. A platinum minősítést sem dísznek adják, rendszerint igaz hogy 1-2%-al de jobb eredményt érnek el, alacsonyabb kihasználtság mellett is. Placebós? Hát nálad a belsőket vásárló rebrandoló EVGA jobb mint a világ egyik vezető fejlesztője a Super Flower? :) De értesz hozzá :)
2019. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na akkor ha ilyen magas lovon ülsz és ekkora mellényed van, akkor vedd azt, amelyiket a csalhatatlan és megalapozott tudásod birtokában a legjobbnak tartasz.


...és hogy miért?


Mert a te pénzed, a te döntésed, és különben is körülötted mindenki hülye, csak te vagy helikopter.

2019. febr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 MGéza ***** válasza:

Csakhogy legyen némi fogalmad:

Ismertebb gyártó és egyben tervezők:

FSP, Seasonic, Super Flower, Enermax.

A többi a piacon aki gyártó ezektől vásárol vagy ezektől:

Sirtec, CTW, HEC, vagy valami kínai gyártó.

Ebbe a többibe beleértendő az EVGA, a Corsair, a Chieftec és a Cooler Master is hogy csak pár a magyarok által gyakran vásárolt márkát említsek.

2019. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xKakashix ***** válasza:

[link]


én akkor már inkább egy ilyet vennék ha annyira ragaszkodsz a 850w-hoz, nekem az 550w-os verzió van belőle és nagyon megvagyok vele elégedve, halk és minőségi cucc

2019. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!