Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem kivehető a laptopom...

Nem kivehető a laptopom akksija, de hálózatról használom legtöbb esetben. Tönkremehet így az akku? Régen mindig azt tanácsolták, ha nem használom akkuról, vegyem ki belőle, nem megy tönkre olyan hamar.

Figyelt kérdés
Ebből viszont nem lehet kivenni. Csökkenhet idővel a kapacitása, ha folyamatosan hálózatról van használva? Ilyenkor lekapcsol az akku az újabb laptopoknál, vagy hasonlóan tönkremegy, mint a régebbieknél?
2019. febr. 16. 18:30
 1/3 hypno ***** válasza:

Nem lesz semmi baja.

A telefonodból sem veszed ki az akkumulátort.

2019. febr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

3-4 évet bírnak bőven ezek az akksik, ha napi szinten merited és töltöd. Van, h akár 6-7 évet is kibír, ha úgy használod, mielőtt bajuk lenne. 8-12 ezer a csere. Ami újabb x évig jól fog jönni.

Élettartam növelhető, ha egyszerre 60-80%nál nem töltesz többet rajta . Tesla ezt a funkciót adja az autóihoz. Mobilok legtöbbje átkapcsol lassú töltésre 85%felett, Sony ezt 10 éve tudja. De a laptopok vezérlője ezt nem tudja, a HP 800 ezer forintos naptopja sem, amit a cég vett nekünk (és tele van hibával) :) Úgyhogy vagy a user gondoskodik erről, vagy nem érdekli és cseréli az aksit, amikor ott az ideje.


Don't foss

2019. febr. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Topor G válasza:

Én a laptopom gyári akksijára nagyon "vigyáztam", és azinte mindig hálózatról használtam, csak havi kb. 1x merítettem le teljesen. 3-4 évet bírt, teljesen tönkrement. Azóta utángyártott akksi van benne (érezhetően kisebb kapacitással), nem figyelek ilyesmire, és már 6-7 éve bírja.

Szóval nem biztos, hogy ilyen trükkökkel lehet befolyásolni az élettartamát, ez szerintem inkább már a gyárban eldőlt.


(Ugyanakkor ha a kivehetőt kivenném, és csak egy pillanatra megy el az áram, vagy mozdul ki a tápkábel, lőhetem a munkafolyamatomat és a gépnek se tesz jót.)

2019. márc. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!