Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges hogy egész életembe...

Lehetséges hogy egész életemben mindig sikerült kifognom a leglassúbb HDD-ket?

Figyelt kérdés
Volt 4 asztali gépünk ( Ezekből egy Pentium2 és egy 3-as volt és két AMD Athlon, az első kettőt használtan vettük a második kettőt egy hipermarketből összeszerelve ) és 3 notebookunk eddig, de eddig mindegyiknél ugyan az a problémám megvolt, ami egyik ismerősömnek sem volt soha. A Windows sohasem bírta 2-3 hónapnál tovább újratelepítés nélkül. Két hónap elteltével annyira fagyott hogy alig tudtuk használni. Azonban 3 hónapja vettem a notebookunkba egy SSD-t és még ma is ugyan annyi idő alatt bootol, ( kb 15 másodperc ) és utána teljesen használatra kész. Illetve használat közben sem fagy azóta.

2019. febr. 3. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez inkább a belépőszintű gépekre igaz. 100.000 körül csak egy alapgépet kapsz laptopba is. Ez pár hónap alatt teleszemeteli a HDD-t az oprendszer segítségével és belassul. Ez sajna így van.
2019. febr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, 100 ezer felett még nem vettem gépet.
2019. febr. 3. 20:25
 3/12 anonim ***** válasza:

A boot idő a HDD-k esetében olyan amilyen, azon nem sokat lehet segíteni, de a 2-3 hónapos újratelepítési ciklus a fagyások miatt az a felhasználói szokásaidra vezethető vissza.(Pláne, hogy az összes gépeden előjött a dolog.)


Pl. ragaszkodsz bizonyos programokhoz, kodek packhoz, már csak rutinból is mindíg ugyazokat hibákat követed el a telepítéskor, stb.


Én pl sokáig ragaszkodtam a jetAudio nevű lejátszó progihoz, mert kodekek nélkül is mindent lejátszott, gyönyörű felületeket lehet rá varázsolni és nagyon jól szólt.

Viszont bizonyos weblapok böngészése közben elkezdett akadozni, ezért aztán lecseréltem a VLC-re, ami nem olyan szép, de legalább nem eszi az idegeimet.

2019. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen márkájú hdd-ket vásároltál ? Nekem volt egy windows több mint 5 évig volt fent és nem volt lassú se, azért nem lett több mert jött a gép váltás :) nekem pl samsung vinyóval volt 2x is problémám, wd-vel soha kop-kop, ahogy írták is biztosan a megszokott programok valamelyike se tetszett a rendszereknek, sokszor van az h sok felinstallált program összeveszik és rendszeromlást okoz. SSD hálistennek rengeteg pozitívumot hozott a számítástechnika világába, egyébként sok függ attól is melyik laptopokat és gépet vetted pontosan, hipermarketből azért se érdemes mert csak az előretelepített szutyok progik vannak rajta ami szétlassítja a gépet, jobb saját magadnak összerakni ha teheted, laptop esetében meg egy friss installal kezdeni :) sok sikert a továbbiakban.
2019. febr. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az asztali gépekre sajnos nem emlékszem hogy milyen volt benne, a notebookokban az első notink egy HP630 A1F59ES volt a másik egy Packard Bell EASYNOTE F5211-HC-260HG. Aztán a jelenlegi laptopom egy Lenovo Ideapa 320 80XV00UPHV Ebben az utóbbi pár hétben ( mielőtt december közepén megvettem az SSD-t már hiába raktam újra a rendszert, pár óra vagy max 1-2 nap elteltével szinte teljesen használhatatlan volt. Hiába pucoltam ki hardware-esen semmi nem segített. Vettem bele egy 120 gigás Kingston SSD-t erre december 12.én tettem fel a windowst és azóta semmi sem fagy, nem lassul, max a chrome. Ebbe a jelenlegi gépembe viszont ez volt gyárilag:


[link]

2019. febr. 4. 16:10
 6/12 A kérdező kommentje:
A PB-ben Western digital volt, a HP-ban meg azthiszem seagate mindkettő 500 gigás
2019. febr. 4. 16:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, egy közös: 5400rpm fordulatszám. Nem kell min csodálkozni, a használt cuccnál egyszerűen bepaliztak a HDD-vel és valami szutyok lim-lom, otthon csak porosodó 5400rpm-es HDD-t adtak. A hipermarketes cuccoknál pedig (ahogy az jellemző) spóroltak és szintén egy semmire való 5400rpm-es modellt tettek bele. Ott nem csak ezen spóroltak, hanem kb. az alaplapon, a tápegységen, a számítógépházon és a RAM-on/RAM-okon, ezekből mind-mind ment bele szépen a noname valamicsoda (valószínűleg, ez jellemző). Mondjuk a használt cuccok felől is vannak kétségeim, hogy min spórolhatott ott még az eladó.

Nálunk háznál azóta, hogy nekem is van gépem soha nem fordult meg egy 5400rpm-es HDD sem, de nem is kellett ilyen gyakran újrarakni a Windows-t. Pedig aztán eleinte eléggé spártai körülmények között használtam a gépet na, nem igazán értettem hozzá :D Most már sokkal finomabban bánok vele természetesen és nagyon odafigyelek rá, a rossz helyen való tárolás miatt havi pucolás, porolás van, lemeztöredezettségmentesítés/meghajtóoptimalizálás megy automatikusan, csak a szükségeseket telepítem, nem szemetelek, takarítom a felesleges fájlokat folyamat stb.

A megoldás egyszerű: legalább 7200rpm-es HDD-t vegyél, ha nem akarod 3 havonta újrarakni a gépedet. Azok már vannak elég gyorsak. Vagy vegyél SSD-t, az még talán jobban is megéri mostanság. 2017-ben váltottam én is gépet (vagyis kezdtem el építgetni a sajátomat) és egy ideig a régi Samu (asszem) 7200rpm-es HDD-met kellett használnom SSD hiányában Win10-hez. Nem volt vele problémám, nem kellett újraraknom februártól egészen max májusig, amikor is megszereztem végül az SSD-met.

2019. jún. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

December 12.-én vettem egy kingston a400 120gb os ssd-t azóta nem kellett ujratelepitenem a windowst.


Lenovo ideapad 320 80XV00UPHV gépem van. Vinyóval 1 után sokkal lassabb volt mint ssd vel fél év után.

2019. jún. 21. 22:26
 9/12 anonim ***** válasza:

Az SSD-nél ha betartod az alapvető játékszabályokat, akkor nem lesz para. Ezek:

1.) Ha lehet, ne terheld felesleges írási/olvasási műveletekkel az SSD-t. Nem kell görcsösen vadászni a felesleges írási/olvasási folyamatokat nyilván, ez csak az SSD-korszak kezdetén volt jellemző és hasznos, de nem árt picit odafigyelni.

2.)AHCI mód engedélyezve KELL legyen az UEFI-ben (avagy BIOS-ban). Csak így tudja az SSD a TRIM-et kihasználni, ami egy eléggé alapvető funkciója az SSD-knek és kell is a gyorsaság fenntartásához. Érdemes ezt rendszertelepítés előtt elvégezni, rendszerhasználat közben eléggé megvadulhat tőle a Windows, érzékeny lehet az efféle változásokra.

3.) Mindig tartsd szabadon az SSD legalább 15%-át (de inkább legyen 25-30%-a). Ez azért fontos, hogy az SSD idővel ne veszítsen a valós tárhely méretéből.

Így nagyjából szerintem ennyi, másra nem igazán kell figyelni. Ha részletesebben akarsz tájékozódni az SSD-kről, javaslom ezt a cikket: [link] - hasznos, csak picit idejét múlt. Annyival egészíteném ki, hogy az SSD-k árai nagyon alacsonyak mostanság + sokkal többet bírnak, mint anno. Már-már adattárolásra is használható lehetne akár.

2019. jún. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szóval ja, az SSD mindig jó, ha rendszernek kell, akkor csak SSD-t érdemes venni.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak konkrétan: igen, sikerült egész életedben a rossz HDD-ket kifognod :D A jövőben 7200rpm-nél (fordulatszám) alább ne add, ha HDD kell, az mindegy, hogy adattárolásra kell vagy rendszernek. Bár rendszernek SSD-t érdemes, mint mondtam.

2019. jún. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!