Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri váltani Intel VS AMD?

Megéri váltani Intel VS AMD?

Figyelt kérdés

Ki szeretném próbálni az AMD-s létet. :)

Jelenlegi config i5 6600K+ Gigabyte Z170X+ 16gb 2133Mhz ram + Zotac gtx 1080 Amp Edition.


Amit kinéztem egy AMD Ryzen 7 2700 Octa-Core 3.2GHz +ASUS ROG STRIX B350-F GAMING Alaplap + RAM.

Megéri váltani?



2019. febr. 1. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Olcsóbban jönnél ki AMD-vel, viszont nem épp időtálló az összeállítás amit néztél, bár most fillérekért megveszed a perifériákat, de amire kapható lesz az új amd proci, új lap, addigra megint ott vagy mint most, 1080p-re jelenleg is jó az i5-ös build, szóval nem érdemes rögtön váltani.


A rog strix fantázianév alatti termékek pedig mindig drágábbak pár ezer ft-al, ezt is vedd figyelembe, mivel a proci nem húzható, felesleges kiadás az a 40ezer ft.

2019. febr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az összes Ryzen proci húzható, mind szorzózár mentes!
2019. febr. 1. 18:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha még elvagy az intellel szerintem várj nyárig (akkor jön ki a Ryzen harmadik generáció), én is az új az új termékpalettából választok majd. És a ROG Strix ek tényleg túl vannak árazva keményen.
2019. febr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem várjál még vele, van benne még bőven abba a 6600k-ban szufla én még mindig nyüstölöm a jó öreg 3770K-mat.
2019. febr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért jó mert ha amdhoz veszel egy alaplapot, következő procinal nem kell alapot is cserélned mert sokáig azonos socketet használ
2019. febr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!