Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csinálja ezt a gépem?

Miért csinálja ezt a gépem?

Figyelt kérdés
A gépemet bekapcsolva hagytam egy kis időre. Ugye ilyenkor elmegy a gép. Visszajöttem a gép nem ment. Benyomtam, s elkezdett pityegni, majd újra bootolni próbált, de nem sikerült. A bekapcsoló gomb hosszas nyomásával sikerült bekapcsolnom a gépet. December közepén csinálta ezt utoljára és csak akkor, mikor alvóba raktam. Ezidáig semmi ilyesmi nem volt. Szerintetek kuka az alaplap?

2019. jan. 28. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:

sztem inkább rendszer hiba.

Linuxal telepítés nélkül tudsz gépet indítani, ezzel a lapot stb ki tudod zárni.

Nekem is van egy gépem egy mini itx-es és sokszor csinálja hogy több óra után úgy elmegy hogy resetelni kell, ezt pár naponta csinálja de úgy nincs gond vele, w10 prof van rajta.

2019. jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy pillanat mert betöltés és boot közt különbség van.

Ha a bioszig se jutsz el az már baj, az alaplap, vagy ram lesz.

2019. jan. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bootig jutott el. Elkezdett bootolni, közben sípolt egyett, majd kikapcsolt és elkezdett újra bootolni. És ez folytatódott, amíg meg nem csináltam.
2019. jan. 28. 18:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűleg proci vagy hűtés hiba lesz.

Minden prociak van optimális hőfok tartománya és egy overheat pont T jelöléssel (procifüggő, hogy 70-120 fok között van). Ha ezt eléri, akkor levágja magát, hogy ne olvadjon. Ha rossz a paszta rajta, vagy már öreg, esetleg nem elég jó hűtést kap, akkor gyakran melegszik túl. Bios boot alatt nem nagyon tevékenykedik, csak egy pillanatig ugrik 100%-ra, viszont ha már eleve rosszalkodik a proci, akkor ilyenkor sípol egyet a hibajelző és leáll. Ugyan ez lehet a ramok esetében is. Ha valamelyiknél hiba van, akkor a bios ellenőrzés közben számolja, hogy mennyi az elérhető ram mennyisége, ha ott talál egy hibás elemet, akkor nem tudja értelmezni és a program futása összeomlik, sípol és leáll. Ezek amolyan kicsi védelmi dolgok, hogy ne tedd tönkre véletlen sem. (nem véletlen van, hogy vaktában ne húzza senki fel a gépet, illetve minden gyártott eszköz elöregszik és idő után bemondja az unalmast. (Mikrooxidációk a különféle vezető/félvezető rétegeken, hőtágulástól kialakuló mikrorepedések...stb, egyik sem látható szabad szemmel.))

Ha nem indulna be, akkor táp baja jelenne. Ha elindul flottul, de csíkoz a kép, akkor valószínű hogy a videokártya valamelyik kondenzátora adta meg magát, vagy az alaplapi(amennyiben nincs dedikált külön). Ha szétesik, akkor maga a kártya kuka.

Ilyenkor mit tudsz tenni?

Leszeded a gép oldalát, és amennyiben értesz hozzá, kitakarítod a gépedet (fülpiszkáló, ecset, szárazon).

Nem egyszer láttam már a tiedhez hasonló hibát és egyszerűen az volt a baj, hogy a proci hűtőbe belekövesedett a rárakódott por és szösztömeg.

Egy alapos takarítás és hűtőpasztacsere mindent megoldott.

Ha ezzel nem lenne baj, akkor szedd ki a ramod (amennyiben több ram panelod van, úgy csak az egyiket szedd ki, a másikat hagyd benne, és kapcsold be, ha jó, akkor megvan a bibi, ha nem jó, akkor cseréld ki a két panelt és próbáld újra... (természetesen, ha mondjuk 3x2 slottod van és mindegyikban van, úgy egyessével tesztelgetni kell)

Ha nem kosz és nem ram? háát párszor láttam már, hogy az alaplap nem volt rendesen lefogatva és szó szerint mozgott. Néha leföldelte magát, sípolás és leállás. Olykor még a hang is visított és gerjedt. Ilyenkor természetesen az alaplapot kell megnézni, hogy semmi se érje el úgy, ahogy nem kéne. Illetve ha slottos hangkártya (nem integrált), úgy azt kiszedni és nélküle próbálni.

Zajok!

Ha alapból nagyon kerreg a merevlemez, akkor lehet az is a ludas. IDő után az is elhalálozik a gépekben.

Ha más, sistergős hangot hallasz, akkor lehet, hogy csapágyas lett a ventillátorok valamelyike, amiért nem hűt rendesen, ilykor csak azt kell meglesni, melyik (kikapcsolva megporgeteg kézzel és hallani, főleg a proci hűtésnél gáz, ha meghal. Egy új venti 1200 ft kb.

Ha végig mentél mindenen, de nem látsz semmilyen rosszat, semmi furcsa hang, akkor marad az, hogy átgondolod, hogy a géped megéri-e hogy szervízbe vidd, vagy inkább veszel egy másikat. (természetes, egy 2-3 éves gépet nem dobnék ki, az szervíz, de egy p4-t már leselejteznék. 8-10 éves gépet még néha megéri elvinni, mert viszonylag olcsón lehet alkatrészekhez jutni, tehát nem horribilis a javítás.

Ha valamiért mégis az alaplap a kuka, akkor ott is érdemes gondolkozni. Az új alaplapok ddr4 slottal szereltek, a régi ramok nem jók bele. A régi procik 95%-a sem. Videokártyánál lehet, hogy jó, de ha régit raksz bele, egy új lapon az integrált már jobb, mint a régi dedikált. Szóval akkor vagy veszel egy használtat, ami neked jó, vagy megint egy új gép, ami meg nem olcsó.

2019. febr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szerencsére azóta nem történt hasonló eset.
2019. febr. 16. 23:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!