Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Folyékony fém mint hőátadó...

Folyékony fém mint hőátadó réteg két felület között mennyire tartós?

Figyelt kérdés
Nem nagyon találtam semmit. Arctic MX-4 pasztánál pl. a gyártó 8 évet ír.

2018. dec. 23. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Akár 20 évig is mert a fém nem nagyon tud kiszáradni, akkor kell cserélni amikor megbontod a hűtőt.

Thermal Grizzly Conductonaut majdnem 4 év után bontottam szét, és olyan volt mint amikor felkenésre került.

2018. dec. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Elobb kell sirhelyet berelned mint cserelni a folyekony femet. Tipust ugyan nem irtal, de velhetoen nincs olyan amire ez nem igaz.
2018. dec. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2007-ben vettem Amd Athlon 64 x2 5200 processzort, 5 év múlva a hűtő - és processzor közt nyoma se volt folyékony fémnek, teljesen ki volt keményedve, egy érdes, kemény réteg volt.
2018. dec. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 MGéza ***** válasza:
Nos annyit biztosan nem bír. Az MX-4 amúgy sem folyékony fém, hagyományos, de jó minőségű paszta. 1-2 év a maximum, nálam annyit bírt és cserés volt, mert romlott a hűtési teljesítmény. Időnként nézz rá a hőfokokra, ha semmi rendellenes akkor még bírja.
2018. dec. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#3 szerintem vagy siman ezustos pasztara gondolsz, vagy ha valoban folyekony femre akkor reakcioba lepett a hutod anyagaval, mert nem olvastad el milyen femekkel lehet egyutt hasznalni. Kiszaradni nem tud.
2018. dec. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: az Artic MX3 adatlapja:

[link]

szerint a fő összetevő "Polidimetilsziloxán"

[link]

vagyis szilikonzsír. A többi összetevő alumínium-oxid és ipari gyémánt. Szóval semmi folyékony fém nincs benne.


Lucifer Morningstar: A "Thermal Grizzly Conductonaut" fő összetevője meg gallium, iridium és ón:

[link]


Ebből az elsőnek van eléggé alacsony olvadáspontja:

[link]

2018. dec. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
igy van levan írva pl grizzli sem érhet aluminiumhoz sem
2018. dec. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez az eutektikus folyékony fém olyan fémek keveréke, mint az ón, gallium és indium. Grizzli
2018. dec. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy az MX-4 nem folyékony fém, mindössze azért hoztam fel, mert ott ad meg a gyártó tartósságot.
2018. dec. 23. 19:58
 10/12 A kérdező kommentje:

Most nézem az egyik megadott linken, fagyáspontja a folyékony fémnek 8 fok. Ezek szerint pl. laptopba nem is ajánlható. Az enyém sokszor van kocsiban táskában, télen lehűl az még 0 fokra is.

Vagy a ledermedés nem okoz gondot?

2018. dec. 24. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!