Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » COOLER MASTER 500W ELITE V3...

COOLER MASTER 500W ELITE V3 gondok mik lesznek vele?

Figyelt kérdés
érdkeelne a vélemény mi lenne ha ilyenel használ valaki egy pc-t tudom ,hogy minőségi tápot ajánlja mindenki nem is arról van szó ,hogy nem értek egyet csak kiváncsi vagyok ha valaki mégis ezt akarja milyen hátárnyt fog érezni belőle ha ilyen tápja lesz?

2018. dec. 10. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

(Most simán leoltanálak, hogy "hogy lehetsz ilyen hülye, ilyet akarsz venni annak ellenére is, hogy mindenki írja, hogy nem", de tudom, hogy szoktál itt válaszolgatni jókat, úgyhogy remélem, hogy tényleg csak elméleti a kérdés.)

Ha szerencséd van, semmi nem történik, évekig ugyanúgy tudod használni a géped, még talán egy következőbe is átrakhatod, max. hangosabb lesz, mint egy normális táppal.

Kevésbé szerencsés esetben pár hónap / év után csapágyas lesz a ventilátor, nagyobb terhelésre leáll a gép, fagyogat, stb, de más alkatrészek nem, vagy csak kis mértékben károsodnak.

És van a legrosszabb kategória, ez egy minőségi táppal szinte sosem fordul elő: Egyszercsak meg se nyikkan a gép, és kiderül, hogy a táp mellett egyéb alkatrészek is tönkrementek. Nagyon szerencsétlen esetben az egész konfigod mehet a kukába. (ezek a "vargáné"-nak becézett tápok, anno volt egy ilyen márka, ritka szar volt).

A fentebb említett tápok közül a legtöbb a második kategóriába tartozik.

2018. dec. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, igen egy pure power 10 van a gépemben csak kiváncsi voltam, aki tudja milyen hibákat tud produkálni egy ilyesmi táp. Egyik ismerősöm akar egy ilyet és nem tudom lebeszélni, mondtam neki egy minőségibb táp kell , ami stabilan üzemel évekig, de pontosan nem tudtam megfogalmazni neki miért lesz baja ha ilyen alacsony kategóriás tápot vesz a gépébe mégis.
2018. dec. 10. 19:28
 3/4 MGéza ***** válasza:
Annyira nem gáz az Elite széria. Csak épp nagyon messze van a jótól. Persze nem lesz közvetlen veszélynek kitéve a gépe mint az Akyga Basic esetében ahol szimpla átkötések jelképezik a védelmeket, következésképp ha nincs szerencséje, leég az egész mindenség.
2018. dec. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tesztet nem csinált róla senki, csak a régebbi Elite változatokról tudjuk, hogy nem túl fényesre sikeredtek.

Maradjunk annyiban, hogy rejt némi kockázatot a használata, így én semmi esetre se tanácsolom, hogy ezt vegye valaki. Sokkal inkább egy Chieftec Force, FSP APN, Antec VP vagy BQ System Power. De akár használt tápot is meg lehet fontolni, ha megbízható az eladó.

2018. dec. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!