Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet egyesével ellenőr...

Ragua kérdése:

Hogyan lehet egyesével ellenőrizni a hardvereket notebookon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy notebook (acer aspire E5-511G-P1KK), ami haldoklik.

Olyan problémákat produkál, hogy random időnként kifagy (semmire nem reagál, csak a kényszerített újraindításra), nagyon be van lassulva, és időnként úgy viselkedik, mintha a wifi driverje nem lenne telepítve (adaptereknél, illetve az eszközkezelőben sincs olyankor semmi sem róla).

Hogy tudom ellenőrizni egyesével a hardvereket, hogy melyik okozhatja a problémát?

Ramot már ellenőriztem, Memtest nem jelzett hibát. HD Sentinellel ellenőriztem a HDD-t is, arra se adott hibát (többszöri futtatásnál is 100/100-asra adta vissza a vinyót).

Nem tudom mire gondoljak, ajánlották már hogy nézzem meg az errorlogot, mert ott benne lesz a hiba.

A gond az, hogy nem tudom hol keressem, és ha meg is találnám, nem tudom hogy mit keressek benne... Nem nagyon értek ilyen szinten a géphez...



2018. nov. 22. 21:33
 1/3 CspCsj ***** válasza:

Hőmérsékletek nem magasak?

[link]


Az említett tesztek után Windows újratelepítést próbálnám, vagy ha Windows 10-et használsz, akkor még Windows 7/8-at, esetleg valamelyik népszerűbb Linux változatot - a szoftveres problémák kikerülésére.

Vagy akár másik partícióra, így a jelenlegi rendszer mellé is telepíthető egy másik (tesztelési céllal), így később könnyen eltávolítható.


Egyébként a specifikáció szerint egy négymagos Pentium N3530-as processzor van benne, aminek az összteljesítménye még elmegy, de az egymagos teljesítménye már nem sok:

[link]

2018. nov. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kb fél évente újrapasztázom/takaritom a gépet.

Hőmérséklete nem magas, maga a házon nem érezni a melegedést, játékok alatt sem (LoL-t low grafikán játszom, Patrician3, Stronghold, Metin2. Szóval nem játszok magas gépigényű játékokkal sem).

Múltkor speciel azt csinálta, hogy a szokásos lassúsága mellett a wifit nem fogta, pedig fent volt a driverje.

(Eszközkezelőben, illetve az adaperbeállitásokba nyoma se volt, mintha nem is lenne wifi funkciója).

Akkor irtam ki a kérdést is, mobilról usb-n osztott nettel...

Ezért szeretném egyesével letesztelni a hardvereket, hogy melyik lehet az amelyik bekavar.

Amelyikre megérzés alapján gyanakszok, az a videokártya, illetve a wifi kártya.

Ezeket mivel tudnám ellenőrizni?


ui:a Windows7 friss telepités...

2018. nov. 25. 19:02
 3/3 CspCsj ***** válasza:

Wifi teszt nem igazán van. (persze csomagvesztést és sebességet lehet mérni, de az nem magát a wifi eszközt teszteli)

Azért ha letiltod a wifi-t (Fn+F3) aztán kábelen internetezel, - és így nem jelentkezik a gond, akkor valószínűleg a wifi okozza. (rendszerint hibás, illetve nem megfelelő driver)


Videokártyára vannak terheléses tesztek, pl.:

[link]

[link]

[link]

stb.


Hibabejegyzéseket a rendszer Eseménynaplójában is találhatsz.


Ezenkívül az Acer hivatalos oldalán csak Windows 8/10 driver-ek vannak hozzá:

[link]

Szóval a szoftveres hibák kizárására a Windows 7 helyett/mellett a Windows 8-at, 10-et is kipróbálnám külön partíción. (esetleg egy népszerű Linux változatot, akár telepítés nélküli kipróbálás módban, hogy még a merevlemezre se írjon)

[link]

[link]

2018. nov. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!