Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnám orvosolni, hogy...

Hogyan tudnám orvosolni, hogy a gépem kezelje a 4 db memóriamodult?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrégiben bővíteni szerettem volna a gépem memóriakapacitását 8-ról 16 GB-ra. (RAM)


Az eddig használt kiszerelés:


"CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600Mhz CL9 KIT CMZ8GX3M2A1600C9B" (2 x 4 GB)


Mivel eddig jól teljesített ez a memória, vettem belőle még egyet. (2 x 4 GB)


Összesen tehát 4 x 4 GB RAM-om van. (Ugyanaz a típus, ugyanaz a teljesítmény.)


Az alaplapom leírása szerint: "kétcsatornás (4 DIMM modul) DDR3 memóriát képes kezelni - DIMM_A1, DIMM_A2, DIMM_B1, DIMM_B2". (Itt ugye a két-két memóriafoglalat megegyező színű, sárga és fekete.)


Mikor betettem mind a négy memóriát, a BIOS-ban nem jelentek meg az új modulok, maradt 8 GB a memóriakapacitás.


A processzorom leírás szerint 2 csatornát képes kezelni:


"Max # of Memory Channels: 2"


Itt ha jól értelmezem, ez a csatornák számát jelenti, nem pedig a modulok számát. (Tehát a megegyező színűek egy csatornához tartoznak. - Négy modul, de két csatornán elosztva.)


Hogyan tudnám orvosolni, hogy a gép kezelje a 4 db modult?


A szóban forgó komponensek:


Processzor: INTEL Core i5-4670 3.40GHz 1150

Alaplap: ASUS H87M-PRO

RAM: CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600Mhz CL9 KIT CMZ8GX3M2A1600C9B (4 x 4 GB)


Először arra gondoltam, hogy nem voltak jól csatlakoztatva a memóriamodulok, de ellenőriztem, és rendesen a helyükön voltak.


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2018. nov. 20. 21:02
 1/5 A kérdező kommentje:

Az alaplapról még egy kis információ:


4 x DIMM, Max. 32GB, DDR3 1600/1333/1066 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory

Dual Channel Memory Architecture

Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)

* Hyper DIMM support is subject to the physical characteristics of individual CPUs.

* Due to Intel® chipset limitation, DDR3 1600 MHz and higher memory modules on XMP mode will run at the maximum transfer rate of DDR3 1600 Mhz.

2018. nov. 20. 21:06
 2/5 Nosco ***** válasza:

Biosban nézzél körül. Kompatibilitási listán szerepel a memória így fel kellene ismernie a 4 db memóriát.

Nekem pl alacsonyabb órajelen volt csak hajlandó elindulni a memória míg a biosban át nem állítottam!

2018. nov. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hypno ***** válasza:

Ha működnek a memória slotok, akkor az új modulokat automatikusan fel kell hogy ismerje.

Azt már megnézted, hogy az összes memória slot működik-e?

2018. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Miután kiírtam a kérdést, ellenőriztem még egyszer a foglalatokat, majd rájöttem, hogy mégsem volt jól csatlakoztatva a két új modul. - Ami csak azért vicces, mert vagy 5x kivettem / betettem tettem az összeset.


Amilyen gépekkel eddig találkoztam, ott mindkét oldalt lehajtós zár rögzítette a memóriamodult a helyére. Az alaplapomnál viszont csak az egyik oldalon van lehajtós rész, a másikon pedig egy gomb szerűség van, amit a modul nyom be, ha bent van rendesen a helyén.


Már már olyan erősen nyomtam befelé, hogy azt hittem sérülni fog valamelyik, de sikerült mindegyiket rendesen a helyére tennem.


Köszönöm szépen a válaszokat!

További szép estét! :)

2018. nov. 20. 21:44
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezen a képen talán látszik a bűnös, a kis fehér pöcök, ami nem volt benyomva rendesen:


[link]

2018. nov. 20. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!