Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek melyik laptop éri...

Szerintetek melyik laptop éri meg jobban? Ez? Acer Aspire 5 A515-51G-81WF NX. GW1EU. 006 Vagy ez? ASUS VivoBook 15 X542UN-GQ143

Figyelt kérdés

Az Acer mellett az i7-es proci szól

Az ASUS mellett pedig a GeForce MX150 4GB videokártya.


Nekem igazából általános célra kellene, otthoni felhasználásra (Kis filmnézés, kis fényképszerkesztés, egy kicsi játék. Az utóbbi nem mérvadó.) Hosszú távra szeretnék vásárolni. A kérdés hátterében az áll, hogy ne tudom, miért is jó hosszú távra, ha a grafikus memória mérete a nagyobb. Ez mennyire befolyásolja a fenti tevékenységeket később, amikor már egy egyszerű .264-es (vagy ki tudja mi lesz a jövőben a kódolás) videofile is belassítja a gépet.



2018. nov. 16. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Acer.


Ha az arat nezzuk. Procija is jobb.

Nalam pont ugyan ez a ketto van listara teve amiken vacilalok, nekem alapjaban veve az Asus mev maga egy garancia, hogy szeretni fogok, jo gep, kibirja evekig.

Meg hat a kulso, a vivobook kulseje nem megszokott, nekem ezek miatt jon be az jobban.


De ha most megnezed az araikat az Acerben tobb minden van mint az Asusba feleannyiert ugyhogy az Acer jobban megeri.


Ismerosomnek az van (programozo), es o tipikusan olyan, hogy ha nincs megnyitva 40 oldal a chromeba + 5-6 program akkor egy sem, es neki megis birja mar lassan 1,5 eve.

Ugyhogy inkabb az Acer mimt az Asus szerintem, ha meg atlag hasznalatra lessz akkor boven eleg az is olcsobber, nem kell ahhoz dragabbat venned.


A problema csak annyi, hogy 3-4 evnel tovabb ezek ritkan birjak problema nelkul. Aksi, kepernyo stb. Szoval meg mimdig jobb ha egy olcsobb gep megy tonkre mint egy draga. Az asusnak a javittatasa sem olcso.

Bocsi, hogy allandoan az arral jovok, de ha beleastad magad a temaba szerintem feltunt, hogy normalis laptopot lassn 200-300 alatt mar nem is tudsz kapni sajnos, ilyenkor pedig figyelembe kell venni az aprosagokat is.


Ha bejon az asus, a vivobook es annak kinezete akkor valaszd azt, te dontesz:)


Majd ird meg ha valasztottal mik tapasztalataid.

2018. dec. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szíves válaszod. Az a helyzet, hogy Asus lett belőle. Alapvetően nem szoktam a black friday-jel foglalkozni, de megnéztem aznap a gép kínálatokat és sikerült kifognom egy ASUS VivoBook 15 X542UN-GQ141-et 159-ért, ami az Acerhez képest 40-el olcsóbb. Az Acernek pedig nem vitték lejjebb az árát. Úgyhogy az ár győzött.

Egyelőre jól működik. Nem igazán okoz neki problémát, ha több minden fut egyszerre. Persze abban biztos vagyok, hogy ez nem sokáig lesz így... Külsőleg nagyon tetszetős, de nekem igazából 3 dolog volt fontos a gép kiválasztása során:

- proci: ne legyen túl régi

- memória: legalább 8 Gb

- videokártya: dedikált és legalább 2 GB

A jövőben cserélni akarok egy SSD-re, ahogy lesz keret. Azt mondják az okosok, hogy míg az Intel procik ára felfelé fog emelkedni, addig az SSD-k ára csökkenni fog. Szóval talán ezzel még egy kicsit ráérek. Ámbár a folyamatok során megfigyelhető, hogy a lemez időnként felugrik 100%-ra. Kíváncsi lennék, hogy SSD esetén ez mit mutatna.

2018. dec. 17. 14:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!