Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most raktam össze a gépem de...

Zolee0212 kérdése:

Most raktam össze a gépem de nem indul, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Alaplap: MSI x370 gaming pro

Videók.: rx550 4gb

Proci: ryzen 5 2600

Ram: 1x8gb ddr4 3200mhz

1db ssd 1db hdd

Pineket 2x is ellenőriztem, az alaplap kap áramot ventillátorok is be vannak dugva. Aztán megpróbáltam bekapcsolni villant egyet es utána már azt se. Valami ötlet?


2018. nov. 14. 17:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha jól rémlik a PCX-en az összeállítás után szól a konfigurátor, hogy nem lesz jó BIOS frissítés nélkül a processzor. Sőt, szerintem írnak is levelet (nekem pl. azért írtak, mert nem raktam videokártyát az összeállításba, a 2700x-ben meg nincs IGP, és elfelejtettem vagy szándékos - persze szándékos volt). Persze lehet nem ott rendelted. Egyébként meg nem értem miért sajnálsz 2-3k-t pluszban...Mellesleg nem is köteles szólni, hogy nem kompatibilis. Ha így válogattad össze, akkor így jártál. Szerezz egy 1.gen-es ryzen-t, vagy küldd vissza a lapot BIOS frissítésre.
2018. nov. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A kérdező még csak nem is említette, hogy honnan vásárolta a géphez az alkatrészeket.

Egyébként igen, a PCX szól, ha az alaplap csak BIOS frissítéssel válik kompatibilissé a választott processzorral. Ha meg külön-külön rendelted, akkor magadra vess. Ilyenekkel neked kellett volna tisztában lenned, sőt, elvárható egy PC-építőtől, hogy a saját érdekében tisztába legyen az esetleges kompatibilitási buktatókkal. Itt te hibáztál. Amit tehetsz, az az, hogy visszaküldöd az alaplapot a 14 napos elállási jogoddal élve és vagy ugyanazt kéred vissza, de BIOS frissítéssel, vagy hasonló árú lapot kérsz, vagy vissza a pénzt.

[link] - ha legközelebb el szeretnéd kerülni az efféle bakikat, használd a google-t, keresd ki az alaplapodat és nézz rá a CPU támogatási listára. Ott látni fogod, hogy mely processzorokat támogatja az alaplap, illetve azt is, hogy melyik BIOS verziótól kezdve támogatja azt.

2018. nov. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!