Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olyan problémám lenne, hogy...

Burki_ kérdése:

Olyan problémám lenne, hogy egy ideig játszok egy játékkal és aztán felpörög a ventillátor és elfeketedik a kép. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Pl, Witcher 3, GTA 5, Mafia 3, League of Legends játékokkal játszom majd elfeketedik a kép és elkezd felpörögni a ventillátor. Azt pontosan sajnos nem tudom melyik. A házé maga vagy a táp vagy videokarié vagy proci hűtő. A monitoron pedig megjelenik egy felirat mintha kikapcsolna gép és ezt írja, Entering power saving mode shortly. Ez miért lehet?

Ha valamit segít akkor itt a configom:

TUF Gaming B360 Pro Alaplap

Intel Core I7 8700K + Freezer i32 Hűtő

Geforce GTX 1060 OC 6gb

Vengeance LPX DDR4 2x8GB 3000MHz

Toshiba hdwd130

Chieftec Smart 700W (GPS-700A8)


Mi okozhatja ?


2018. szept. 25. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Valamilyen benchmark progival (pl. Valley Benchmark) csinálj egy tesztet, szerintem a videokártya melegszik túl.
2018. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első blikkre én túlmelegedésre gondolnék, másodikra meg a tápra, bár ugyan a Smart nem épp a Chieftec csúcsa, ez nem egy nagy fogyasztású gép, el kéne vele bírnia. Én mindenesetre nem sajnálta volna i7 mellé egy SeaSonicra vagy Super Flowerre.


De tényleg nem ártana játék közben futtatni egy MSI Afterburnert bekapcsolt OSD-vel és szemmel tartani, mi nem egészséges.

2018. szept. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tuning proci alá fapados, nem tuningra való lap, mellé egy smart táp, inkább hagyjuk.


Ez jó eséllyel táp lesz, vagy pedig nem sikerült megfelelően pasztázni a freezer hűtőd és levegő van a proci meg a hűtő közt.

2018. szept. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
700W táp ez alá. Végem.. :D
2018. szept. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt nem nagyon írtad hogy kikapcsol-e a gép. Mert ha kikapcsol tényleg a táp lehet de amit leírtál az alapján a videókártyára utaló baj van, hogy elszállt rajta valami vagy csak szimplán a driver nincs jól optimalizálva.
2018. szept. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!