Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Árt a gépnek vagy az SSD-nek,...

Árt a gépnek vagy az SSD-nek, ha éjjel nappal negy, sosincs kikapcsolva?

Figyelt kérdés

2018. szept. 14. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze. Folyamatosan használódik, folyamatosan "kopik". A napi 4-5 óra használat nem használja el annyira az alkatrészeket, mint a napi 24 óra.

De ha szükség van rá, ez van. A szerverek is non stop mennek. Úgyhogy nem kell ezen izgulni feltétlenül.

2018. szept. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelően van hűtve és erre kitalált eszköz akkor semmi baja nem lesz belátható időn belűl. Nem a semmiért mennek a szerverek több évet leállítás nélkül. Nyilván klimatizált helységben, erre tervezett alkatrészekkel.

A merevlemezek a kopásuk nagyrészét a felpörgés alatt szedik össze, kifelyezetten ártalmas a sok ki-be kapcsolgatás.

SSD esetében pedig csak az írt adatmennyiség számít.

2018. szept. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az SSD-t az írási műveletek használják el, szóval rövidíti az élettartamát, ha mondjuk rajta van a rendszer és a gép megy 24 órában. A többi alkatrész igazából évekig elketyeghet, ha van megfelelő hűtése. Én most lőttem le egy 10+ éves laptopot, amit vagy 8 évig seed szervernek használtam. Most is csak azért kapcsoltam ki végleg, mert vettem egy NAS-t.
2018. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, nem árt neki. Sőt, a folyamatos ki-bekapcsolás többet árt, mint a 0-24-ben szünetmentes mögött működés. Persze, a mozgó alkatrészek (ventik) hamarabb elhasználódnak, de a többi komponensnek szinte mindegy.
2018. szept. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!