Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vennék egy laptopot, SSD-vel...

Vennék egy laptopot, SSD-vel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Ugye az SSD az gyorsabb mint a hdd , éppen ezért hogy teljes mértékben kitudjam használni a laptopot, SSD-vel vennem,

1. Kérdésem :

Az SSD-re érdemes rakni az OP rendszert? Amit futtatni szeretnék jó sebességgel azt is SSD-re rakjam? Pl ujjabb játékokat?


2. Kérdésem :

Ha egy laptopba szeretnék még venni SSD-t akkor azt bele lehet venni vagy csak külsőként? Ha kulsokent veszem az ugyan olyan jó mintha benne lenne?


(Amúgy szerintem lényegében értek a gépekhez úgy mint egy normális mai gyerek, de ezekkel a tárolókkal nem vagyok tisztában annyira.


2018. szept. 3. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:

1. A rendszert MINDIG a lehető leggyorsabb tárolóra tesszük, pont ez az értelme.

2. Játékokat tökéletesen felesleges rátenni, mivel betöltésnél nyersz csak pár mp-et, azon túl meg csak az SSD-t nyírod vele maximum. Persze ha nem szeretnél HDD-t is a gépbe, és ezt tudod is finanszírozni, semmi akadálya.

3. Lehet bele venni utólag, pont olyan lesz, mint a gyári, csak vigyázni kell, nehogy ez a garanciába kerüljön. Külsőt meg felesleges venni, mivel erre kerülne a rendszer, az meg nem igazán szeret arról futni.


4. A normális mai gyerek dolgot inkább hanyagold, gyakorlatilag az Ő "tudásukból" élek, mert nekem kell helyrehozni amit alkotnak.

2018. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ és köszönöm ezt a kis poént a végére :D
2018. szept. 3. 21:57
 3/5 anonim ***** válasza:

SSD-re tegyél mindent amit használsz.

SSD-vel OS-sel vedd, mert külön venni drágább, kivéve ha Linuxot akarsz használni. Ha W10 akkor géppel együtt vedd meg, mert a FreeDOS gépek semmire nem jók, és külön megvenni a W10 licencet sokkal drágább, akár 40eFt plusz költség.


Később bővítheted, pl. van olyan laptop aminek direkt van külön SATA bővítőhelye, esetleg van benne sata DVD-ROM amit ki tudsz venni, úgysem használja ma már senki, és a helyére lehet tenni egy SSD/HDD keretet.


Valamint van az m.2 foglalat, ami majdnem úgynéz ki mint a RAM memória, manapság ezeket használják, helytkarékos és akkor a SATA csatlakozóba lehet később HDD vagy SSD-t venni.


tehát m.2 csatis SSD-vel vedd a laptopot eleve.


mindig nézd meg amit megveszel hogy mennyire bővíthető, töltsd le a gyártó oldaláról a használati útmutatót és nézd végig a bővíthetőséget, ha angol nyelvű a pdf leírás user manual akkor az expansion szóra keress benne.


vagy SSD szóra HDD stb.

2018. szept. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hat én az op rendszereket szeretem magam megcsinálni, általában több particion szoktam ubuntut, régebben mellette Kali linuxot és windost használni. Szeretek más op rendszereket kipróbálni valamiért és valamiért élvezem hogy több lehetőségem van a gépen. Én bevallom nem akarom megvenni a windost, így én leszoktam tölteni, és nekem ez jó szokott lenni, de köszönöm a tanácsokat komolyan :)
2018. szept. 5. 22:07
 5/5 A kérdező kommentje:
De viszont az SSD az 128 GB lenne a többi meg egy Terra, szóval én úgy gondolom hogy csak Windowst rakok az SSD-re meg esetleg mellé a kis jellemző dolgokat amik szerintem alapból kellenek (pl vlc media player) a maradékot meg részekrr bonantanam hogy legyen hely ubuntura és a Windows játékokra és más dolgokra. Így szerintem célszerű
2018. szept. 5. 22:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!