Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen Cherry MX kapcsolót...

Milyen Cherry MX kapcsolót válasszak egy Corsair mechanikus billentyűzethez?

Figyelt kérdés

Augusztus hónap folyamán megláttam egy néhány Corsair billentyűzetet a Youtube videókon és nekem annyira tetszik a Corsair K70 Mk2 márkanevű klaviatúra billentyűvilágítása és az, hogy lehet külön világítási profilokat letölteni és külön gombkombinációkat hozzárendelni egy-egy billentyűhöz.

A kérdésem arról szólna, hogy milyen kapcsolóval rendeljek majd egy hazai webshopról egy Corsair mechanikus billentyűzetet? Lehetőleg olyan halk hangkiadású modellt szeretnék rendelni, hogy a családtagjaimnak ne legyen annyira zavaró a gépelés hangja. Azzal tisztában vagyok, hogy a kék Cherry kapcsolós modell nem a legjobb választás, mert kicsit hangosabb kattogás hangot adhat ki. A piros és barna kapcsolósak egy membrános billentyűzethez hasonló hangot adnak ki billentyűlenyomáskor. Van a Silent Red kapcsoló is, de az pár ezer Ft-tal növeli az árát a mechanikus billentyűzetnek.



2018. aug. 31. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem kék kapcsolós és ez kifejezetten hangos, de ezt is akartam. Nem volt szerencsém kipróbálni előtte egyik típust sem és úgy vettem ezt. Nem bántam meg. A régi gumimembránossal lehetett halkan gépelni vagy játszani, ezzel a kék kapcsolóssal viszont nem.


Szerintem nézz videókat, én is azt tettem.


Az én személyes véleményem szerint, semmi értelme nincs halk mechanikus billentyűzetet venni, mert ahhoz drága és olcsóbban inkább gumimembránosat vennék akkor már csilli-villi ledekkel.

Egy üzletben megbírtam próbálni egy fehér kapcsolósat, de az tényleg hang nélküli volt (annyira volt hangos, mint egy gumimembrános) 100 euróért. Na mondom, akkor semmi értelme annyit fizetni érte. Talán az anyagán, amin meglátszott, hogy nem spórolták ki belőle.

2018. szept. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten igazad van, akkor elég lesz nekem egy Cherry MX Red kapcsolós mechanikus billentyűzet.

Öcsémnek volt egy Razer Blackwidow Chroma és egy Blackwidow Chroma v2. Előbbi Razer Green kapcsolós volt, ami valahol kék kapcsolónak felelt meg kattogós hangban. A Blackwidow Chroma v2-n Razer Orange kapcsolók vannak, ami már eléggé kellemes visszajelzési hanggal rendelkezik. Mindkettőt a Razer Cortex-en keresztül gyűjtött zSilver pontokból váltotta ki.

Azért még év vége előtt nézelődök videókat a Cherry kapcsolókkal kapcsolatban, még elgondolkodok azon, melyik Corsair mechanikus billentyűzet legyen a választottam.

2018. szept. 1. 20:58
 3/3 A kérdező kommentje:
Utána néztem még jobban és azt találtam, hogy szilikon O-gyűrűkkel lehet kicsit halkabbá tenni a billentyű lenyomásakor keletkező hangot. Majd fogok nézni valamilyen webshopon belül egy elég vastag gyűrű készletet.
2018. szept. 12. 20:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!